دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازگشت فضانوردان چینی به زمین

danesheroz2 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
بازگشت فضانوردان چینی به زمین

دانش روز: سه فضانورد چینی بامداد امروز – چهارشنبه – پس از یک سفر ۱۵ روزه به سلامت به زمین بازگشتند

به گزارش دانش روز، این سفر که طولانی ترین سفر فضایی در تاریخ این کشور به حساب می آید، در راستای بلندپروازی های چین برای ساخت ایستگاه فضایی این کشور در سال ۲۰۲۰ انجام شد.

فضاپیمای شنژو – ۱۰ صبح امروز فرود ایمنی در بیابان گوبی در مغولستان داخلی داشت و فرود آن به صورت زنده از رسانه دولتی چین پخش شد.

پس از آنکه این سه خدمه صبح امروز فرود ایمن و بی خطری داشتند و توانستند به راحتی از مودول فضاپیما خارج شوند، “ژانگ یوکسیا” فرمانده برنامه فضایی سرنشین دار چین ماموریت شنژو -۱۰ را موفقیت آمیز توصیف کرد.

شنژو – ۱۰ در این ماموریت “وانگ یاپینگ” دومین زن فضانورد چینی را با خود همراه داشت که به همراه فرمانده ماموریت “نی های شنگ” و “ژانگ زیائوگوان” از مودول فضاپیما خارج شد.

وانگ موفق شد با کمک فضانوردان یک سخنرانی علمی ۴۰ دقیقه ای را در مدار زمین برای میلیون های دانش آموز چینی بر روی زمین انجام دهد.

“نی” فرمانده ماموریت فضایی شنژو – ۱۰ نخستین کسی بود که در ساعت ۹:۳۰ به وقت محلی چین از این فضاپیما خارج شد.

وی با ابراز خرسندی از بازگشت به خانه گفت: فضا آرزو و رویای ماست. امیدوارم چین به سوی رفاه حرکت کند و مردم ما مرفه تر زندگی کنند.

این ماموریت بخشی از برنامه های چین برای ساخت یک ایستگاه فضایی است تا بتواند با ایستگاه بین المللی فضایی ISS ساخت آمریکا و روسیه رقابت کند.

این دومین ماموریت تجربی چین است و این کشور انتظار دارد ماموریت های از این دست را در آینده بیشتر انجام دهد تا به فناوری های پهلوگیری دستی و خودکار دست یابد.

منبع: مهر

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کد خبر : 31955
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »