یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازیکنانی که عشق را به پول نفروختند + تصاویر

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
بازیکنانی که عشق را به پول نفروختند + تصاویر

دانش روز: اگر در تاریخ فوتبال بگردیم به نمونه‌هایی از تعصب و عشق برمی‌خوریم که قابل توجهند و با هیچ چیزی قابل تعویض نیستند و همین چیزهاست که نام آنها را در تاریخ فوتبال ماندگار کرده است

 

به گزارش دانش روز،  در دنیای فوتبال عشق به تیم ها کمتر رنگ و بوی گذشته را دارد. اما بودند بازیکنانی که سالیان متمادی یا تمامی دوران حرفه ای اشان را با یک تیم گذارند و سقوط به رده پائین تر یا پیشنهاد چشمگیر هم نتوانست آنها را از تیم محبوبشان جدا کند و حتی برخی علی رغم میل باطنی مجبور به ترک تیم شدند.

در هر کشوری بازیکنان زیادی که نماد تعصب و وفاداری تیم خود هستند را می توان پیدا کرد اما برخی در دنیای توپ گرد شناخته شده تر هستند. در زیر ۲۰ تن از مشهورترین بازیکنان وفادار جهان را به طور اجمالی معرفی می کنیم:

۱- پائولو مالدینی: آث میلان ( ۲۵ سال)

اسطوره تاریخ فوتبال آث میلان و بازیکن محبوب تمام فوتبال‌دوستان جهان نزدیک به ۲۵ سال از ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۹ برای روسونریها به میدان رفت. مالدینی در طول ۹۰۲ باری که برای سرخپوشان میلانی به میدان رفت ۳۳ گل برای این تیم به ثمر رساند. مالدینی که در یک خانواده ورزشکار چشم به جهان گشود با این تیم میلانی ۱۸ جام قهرمانی اعم از سری A و لیگ قهرمانان اروپا  و … کسب کرده است.

۲- رایان گیگز: منچستریونایتد ( ۲۳ سال)

هافبک خلاق منچستر یونایتد متولد ۲۹ نوامبر ۱۹۷۳ با ۴۰ سال سن ۲۳ سال است که عضو تیم بزرگسالان شیاطین سرخ است و از سال ۱۹۹۰ تاکنون یکی از مهره های کلیدی سرخپوشان اولدترافورد محسوب می شود. گیگز در ۹۳۱ بازی رسمی منچستر یونایتد، ۱۱۴ گل به ثمر رسانده است. البته او ۳ سال هم در جوانان منچستر عضو بوده است. گیگز با احتساب بازیهای غیررسمی بالای ۱۰۰۰ بازی انجام داده است و موفق به کسب ۳۰ جام با شیاطین سرخ شده است.

۳- لئو یاشین: دینامو مسکو ( ۲۰ سال)

بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال جهان متولد ۲۲ اکتبر ۱۹۲۹ که هیچ دروازه‌بانی نتوانست عکس العمل های وی را تکرار کند. این دروازه بان سابق تیم ملی شوروی سابق، تنها در تیم دینامومسکو این کشور باقی ماند و هیچ توجهی به پیشنهاد بزرگ نداشت. لئویاشین درطول سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ درعرض ۲۰ سال ۳۲۶ بار برای دینامو مسکو به میدان رفت.

۴- پل اسکولز: منچستریونایتد ( ۲۰ سال)

هافبک محکم و سرسخت تیم منچستر یونایتد که ماه می ۲۰۱۳ در سن ۳۹ سالگی از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد در طی حضور ۲۰ ساله خود در منچستر ۷۱۳ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۵۵ گل به ثمر رساند. اسکولز در دو مقطع برای منچستر بازی کرد یکبار از ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۱ و یک بار هم در سال ۲۰۱۳. هافبک گلزن شیاطین سرخ سال ۲۰۱۲ را به عنوان دستیار فرگوسن روی نیمکت نشست اما در فصل بعد یک سال دیگر بازی کرد و همراه فرگوسن اعلام بازنشستگی کرد. وی همراه منچستریونایتد ۲۲ جام قهرمانی کسب کرد. اسکولز در تیم ملی انگلیس هم ۶۶ بازی انجام داد و ۱۴ گل به ثمر رساند.

۵- فرانچسکو توتی: آاس رم ( ۲۰ سال)

کاپیتان شماره ۱۰ رم از سال ۱۹۹۳ تاکنون در جمع جالوروسی‌ها باقی مانده و طی این ۲۰ سال به جز کسب یک مقام قهرمانی سری A  در سال ۲۰۰۰ و رسیدن به چند فینال و فتح کوپا ایتالیا، هیچ مقام درخور توجهی را با این تیم رمی خصوصاً در اروپا کسب نکرده است. با این وجود وی به سمبل طرفداران جالوروسی تبدیل شده و به پیشنهاد دیگر تیم ها فکر نکرده است. توتی در ۵۲۵ بازی برای رم ۲۲۵ گل به ثمر رسانده است. وی سه سال هم در تیم جوانان رم حضور داشت.

۶-جوزپه برگومی: اینترمیلان ( ۲۰ سال)

این مدافع ملی پوش ازسال ۱۹۷۹ تا سال ۱۹۹۹ درعضویت تیم اینترمیلان به عنوان یک مدافع وظایف خود را به بهترین نحو انجام داد و طی ۵۱۹ بازی ۲۳ گل به ثمر رساند. البته وی مدت کوتاهی به باشگاه لاتزیو قرض داده شد و در ۱۶ سالگی، لقب جوانترین بازیکن سابق سری A را به خود اختصاص داد. وی در ۱۶ سال حضور در تیم ملی هم ۸۱ بازی ملی انجام داد و ۶ بار موفق به گلزنی شد.

۷-الساندرو دل پیرو: یوونتوس ( ۱۹ سال)

مهاجم و کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا با ۳۹ سال سن از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۲ در تیم فوتبال یوونتوس بازی کرد و در طول ۲۵۱۳ بازی ۲۰۸ گل به ثمر رساند و سمبل تورین و بیانکونریها به حساب می آید. دل پیرو آنقدر وفادار بود که وقتی درجریان کالچوپولی به جرم تبانی و فساد به دسته پائین تر سقوط کرد در یووه ماند و به کمک بازیکنانی چون بوفون و ندود و تورام و کاناوارو و… به سری A برگشتند و دوباره قهرمان ایتالیا شدند. دل پیرو پس از یوونتوس به تیم سیدنی استرالیا رفت و هم اکنون در آنجا توپ می زند.

۸- تونی آدامز: آرسنال ( ۱۹ سال)

مدافع ملی پوش تیم آرسنال انگلیس ۱۹ سال در این تیم لندنی توپ زد و از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ در مجموع ۵۰۴ بازی انجام داد و موفق به زدن ۳۲ گل شد. آدامز یکی از مستحکم ترین مدافعین تاریخ فوتبال به شمار می رود که ۶۶ بازی هم برای تیم ملی انگلیس انجام داده و ۵ بار موفق به گلزنی شده است. آدامز همراه آرسنال ۱۲ جام کسب کرد.

۹- گری نویل: منچستریونایتد ( ۱۹ سال)

مدافع ملی پوش منچستر یونایتد که از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۱ در این تیم توپ زد ۶۰۲ بازی طی ۱۹ سال برای شیاطین سرخ انجام داد و موفق شد ۷ بار گلزنی کند. نویل که به همراه برادرش فیلیپ در منچستر توپ می زد با سرخپوشان ۱۸ قهرمانی کسب کرد و همواره یکی از ستونهای تیم فرگوسن به شمار می رفت.

۱۰- خاویر زانتی: اینترمیلان ( ۱۸ سال)

مدافع آرژانتینی تیم فوتبال اینتر میلان یکی از متعصب ترین و با اخلاق ترین بازیکنان جهان فوتبال به شمار می رود. زانتی ۴۰ ساله از سال ۱۹۹۵ تا کنون در سطح اول فوتبال دنیا و در تیم اینترمیلان بازی می کند و کمتر شاهد افت کردن او بوده ایم. زانتی ۶۰۳ بازی رسمی برای اینتر انجام داده و موفق به زدن ۱۲ گل شده است. وی ازنظر بازی ملی هم رکورددار است و ۱۴۵ بازی برای آرژانتین انجام داده و ۵ گل ملی هم در کارنامه دارد.

۱۱- رائول گونزالس: رئال مادرید ( ۱۷ سال)

مهاجم کنونی السد قطر طی ۱۷ سال حضور در رئال مادرید(از ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۰) برای کهکشانی ها ۵۵۰ بار به میدان رفت و ۲۲۸ گل به ثمر رساند تا لقب سرطلایی سانتیاگو برنابئو را از آن خود کند. وی بارها موفق به کسب قهرمانی لالیگا، کوپادل ری و لیگ قهرمانان اروپا با قوهای سفید مادریدی شده است. اگر به میل خود رائول بود شاید او هنوز هم در تیم محبوب خود توپ می زد اما تصمیم کادرفنی و سران رئال اجازه نداد تا رائول بیشتر در این تیم بماند.

۱۲ – استیون جرارد: لیورپول ( ۱۵ سال)

هافبک خلاق تیم ملی انگلیس و لیورپول از سال ۱۹۹۸ در تیم بندرنشین آنفیلد حضور دارد و در طی این ۱۵ سال ۴۴۰ بار به میدان رفته و ۹۸ گل هم به ثمر رسانده است. جرارد با لیورپول به ۸ قهرمانی رسیده که فتح لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۵ قابل توجه ترین جام کسب شده می باشد. جرارد هنوز در حسرت فتح لیگ برتر انگلیس با لیورپول است.

۱۳ – ژاوی هرناندز: بارسلونا ( ۱۵ سال)

مهندس خلاق تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا ۱۵ سال است که در خط میانی آبی و اناری پوشان بازی می کند. ژاوی در ۶۶۴ بازی ۷۹ گل به ثمر رسانده و همراه بارسلونا انواع جام های داخلی و اروپایی و حتی جهانی را درو کرده و موفق به کسب ۱۶ عنوان قهرمانی همراه این تیم شده است. ژاوی را باید خلاقترین و بازیسازترین هافبک دنیا نامید که به همراه اینیستا و مسی مثلثی سهمگین و آتشین را در چندسال اخیر به وجود آورده اند. تیم ملی اسپانیا هم با امید به بازیسازی ژاوی و اینیستا در پی تکرار قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است.

۱۴- کارلس پویول: بارسلونا ( ۱۴ سال)

مدافع متعصب بارسلونا در طول ۱۴ سال حضورش ۳۸۷ بار برای آبی واناری پوشان ایالت کاتالان به میدان رفته و ۱۱ گل به ثمر رسانده است. پویول به عنوان کاپیتان افتخارات زیادی را همراه بارسا کسب کرده و همراه این تیم به ۱۵ مقام قهرمانی دست یافته است. وی یکسال در تیم سوم و ۳ سال هم در تیم دوم بارسلونا حضور داشت.

۱۵- فرناندو هیرو: رئال مادرید ( ۱۴ سال)

مدافع متعصب و سختکوش تیم ملی اسپانیا از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۳ در تیم پرافتخارترین تیم اروپا توپ زد و در مدت ۱۴ سال ۴۳۹ بازی برای رئال مادرید انجام داد و ۱۰۲ گل به ثمر رساند. هیرو به همراه رئال بارها قهرمان لالیگا شد و قهرمانی اروپا را هم به همراه این تیم به دست اورد.

۱۶- ایگر کاسیاس: رئال مادرید ( ۱۴ سال)

دروازه بان مطرح تیم ملی اسپانیا از سن ۹ سالگی در رده های پائینی باشگاه رئال مادرید حضور داشت و سرانجام در سن ۱۸ سالگی و از سال ۱۹۹۹ به تیم بزرگسالان رئال آمد و تا کنون به مدت ۱۴ سال در این تیم پرافتخار اروپایی حضور داشته و در این مدت با رئال ۱۲ قهرمانی در اسپانیا و اروپا کسب کرده است.

۱۷ – جیان لوئیجی بوفون: یوونتوس ( ۱۲ سال)

دروازه بان ملی پوش تیم فوتبال یوونتوس وقتی که پس از ۶ سال حضور در پارما و بازیهای درخشان چشم یوونتوسی ها را به خود خیره کرد و در سال ۲۰۰۱ به تورین آمد کماکان در این تیم مانده و قهرمانی های متعددی کسب کرده است. بوفون ۳۵ ساله در مدت ۱۲ سال حضور در یوونتوس ۳۵۷ بازی برای آنها انجام داده است. بوفون یکی از ۳ دروازه بان برتر دنیا محسوب می شود و بارها به پیشنهاد تیمهای مطرح اروپایی جواب منفی داده است تا همچنان محبوب تورینی ها بماند.

۱۸ و ۱۹ -برادران اینزاگی: میلان و لاتزیو ( ۱۱ سال)

فیلیپو اینزاگی و سیمونه اینزاگی به ترتیب در آث میلان و لاتزیو سابقه ۱۱ سال حضور مداوم را در جمع روسونریها و بیانکوچلستی ها دارند.
فیلیپو از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ طی ۱۱ سال ۲۰۲ بازی برای آث میلان انجام داد و ۷۳ گل به ثمر رساند و افتخارات زیادی را از جمله قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با این تیم کسب کرد. البته اینزاگی قبل از میلان هم به مدت ۴ سال در یوونتوس بازی کرد و در ۱۲۰ بازی ۵۷  گل برای تورینی ها به ثمر رساند از جمله چند گل به میلان.

همچنین سیمونه اینزاگی بازیکن محبوب لاتزیو که برادر کوچکتر فیلیپو است از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ افتخارات قابل توجهی را در اروپا و ایتالیا با فیروزه ای پوشان رمی کسب کرد. سیمونه در دو فصل هم به صورت قرضی به اتلانتا و سمپدوریا رفت. اینزاگی در ۱۲۹ بازی ۲۸ گل برای لاتزیو به ثمر رساند. او به همراه فان باستن، دادو پرسو و رودون نیستلروی و شوچنکو جز ۵ رکورد دار ثمر رساندن ۴ گل در یک دیدار لیگ قهرمانان اروپا است.

۲۰- آلن شیرر: نیوکاسل ( ۱۰ سال)

مهاجم سابق نیوکاسل در طول ۱۰ سال از ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ مهره کارآمدی برای کلاغهای سیاه سنت جیمز پارک محسوب می شود و در طول ۳۰۳ بازی ۱۴۸ گل به ثمر رساند. شیرر در تیم ملی هم در طی ۸ سال حضور ۶۳ بازی انجام داد و ۳۰ گل به ثمر رساند.

 

منبع:مشرق نیوز

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۴
کد خبر : 41374
بازدیدها: 317

پاسخی بگذارید »