دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازنگری ۱۴ هزار سرفصل درسی دانشگاهی طی ۳ سال آینده

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم از بازنگری ۱۴ هزار سرفصل دروس تحصیلی دانشگاهی تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد

سعید قدیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی پانا، با بیان اینکه بازنگری سرفصل های دانشگاهی از جمله هدف گذاری های آموزش عالی کشور است، اظهار کرد: براساس اهداف و ماموریت های تعیین شده، در دو سالی که از شروع برنامه پنجم توسعه می گذرد حدود ۶ هزار سرفصل درسی در ۲۰۰ رشته مقاطع مختلف تحصیلی بازنگری و اصلاح شده است و بازنگری ۱۴ هزار سرفصل باقیمانده نیز باید تا سه سال آینده محقق شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ابراز امیدواری کرد که تا پایان برنامه پنجم توسعه تکلیف بازنگری سرفصل های دانشگاهی به سرانجام برسد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سیاست بازنگری سرفصل‌های درسی با توجه به اسناد بالادستی همچون سند چشم انداز ۱۴۰۴، قانون برنامه پنجم توسعه و نقشه جامع علمی کشور انجام می شود و این کار در دولت های آینده نیز تداوم خواهد یافت.

این مقام مسئول در وزارت علوم با بیان اینکه بازنگری برنامه های درسی در آموزش عالی یکی از اولویت های کمیته های تخصصی آموزش عالی است، تصریح کرد: در دو سال گذشته قریب به ۶ هزار سرفصل جدید به بازنگری شورای برنامه ریزی رسیده است.

قدیمی یادآور شد: بر اساس برنامه پنجم توسعه و در سال جاری، همچنان بازنگری سرفصل‌ها به ویژه سرفصل‌های علوم انسانی که بیش از ۵ سال از تاریخ تصویب آنان گذشته است، در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۲
کد خبر : 16778
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »