پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل فعالیت‌ های ورزشی آموزش و پرورش:

بازنگری رشته‌ های ورزشی ۶ پایه تحصیلی

danesheroz1 آبان ۲, ۱۳۹۲ ۰
بازنگری رشته‌ های ورزشی ۶ پایه تحصیلی

دانش روز: مدیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش از بازنگری رشته‌ های ورزشی ۶ پایه تحصیلی خبر داد

به گزارش دانش روز، حسین بابویی، مدیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی آموزش و پرورش اظهار داشت: در حال حاضر رشته‌های تخصصی برای ۶ پایه تحصیلی اجرا می‌شود که در جهت کیفیت‌ بخشی، در دست بازنگری است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در سال آینده در پایه دوم «متوسطه اول» (دوم راهنمایی سابق) رشته تخصصی وزشی ایجاد می‌شود؟»، گفت: اینکه در سال آینده چه رشته ورزشی تخصصی خواهیم داشت، با نظرخواهی و بررسی کارشناسی استان‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

بابویی ادامه داد: در سیاست معاونت تربیت‌بدنی به دنبال کیفیت بخشی در برنامه‌های موجود هستیم.

وی در خصوص تجهیزات ورزشی مدارس بیان داشت: در طی سال‌های گذشته برای تجهیزات ورزشی مدارس، فعالیت‌هایی انجام شده است اما گستردگی کار و نیاز مخاطبان این حوزه می‌طلبد که اعتبارات بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی از تشکیل کمیته‌ای به دستور معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با حضور کارشناسان این معاونت، سازمان نوسازی مدارس و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد و افزود: در این کمیته بررسی می‌شود که بر اساس کتاب درسی چه تجهیزات ورزشی را نیاز داریم تا تأمین شود.

 در حال حاضر رشته «ژیمناستیک» برای پایه دوم دبستان، رشته «شنا» برای پایه سوم دبستان، رشته «طناب‌زنی» برای پایه چهارم دبستان، رشته «پینگ‌پنگ» برای پایه پنجم ابتدایی، رشته «دو و میدانی» برای پایه ششم ابتدایی و رشته «بسکتبال» برای پایه اول «متوسطه اول» (اول راهنمایی) انتخاب شده است.

منبع:فارس

پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۱
کد خبر : 68966
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »