دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدير دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت:

بازنگری دستورالعمل تغذیه بوفه مدارس

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
بازنگری دستورالعمل تغذیه بوفه مدارس

دانش روز: مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت از بازنگری دستورالعمل تغذیه بوفه مدارس و کاهش بیش از ۱۴ درصدی خرید شیر در جامعه خبر داد

به گزارش دانش روز، دکتر زهرا عبدالهی، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت افزود: امسال برای سال تحصیلی جدید و به دستورالعمل مواد غذایی ارائه شده در بوفه مدارس که شامل اقلام مجاز و غیر مجاز است مورد بازنگری قرار گرفته است که طبق دستور جدید تنقلات سنتی که به صورت بهداشتی بسته بندی شده و از زندگی و تغذیه کودکان امروز ما فراموش شده گنجانده شده است.
وی ادامه داد: همچنین میوه‌های شسته به صورت بسته بندی، نوشیدنی های سالم، دوغ کم نمک آبمیوه های سالم و طبیعی و ساندویچ های سالم و مغذی جزو مواد غذایی ارائه شده از سال تحصیلی جدید هستند که با وزارت آموزش و پرورش نیز در این مورد به توافق رسیده‌ایم.
عبدالهی در ادامه در خصوص این که وضعیت شیر مدارس به کجا رسیده است اظهار کرد: طبق برنامه شیر مدارس باید در طول سال ۷۰ نوبت به دانش آموزان شیر داده شود که در برخی از مدارس انجام و برخی انجام نمی‌شود.
البته اگر قیمت شیر بالاتر رود قطعا مشکلاتی برای ارائه شیر در مدارس ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه با افزایش قیمت شیر در این دو سال اخیر به خصوص در این یک ماه اخیر مصرف شیر در جامعه کاهش یافته است اظهار کرد: طی مطالعه که سال گذشته در کشور انجام شده میزان خرید شیر مردم ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده است و حالا امسال هم با افزایش بیشتر قیمت لبنیات این میزان مطمئنا بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: کاهش مصرف لبنیات باعث شیوع پوکی استخوان در افراد مسن شده است که همین امر هزینه های زیادی را بر دوش نظام سلامت تحمیل کرده است.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸
کد خبر : 44558
بازدیدها: 493

پاسخی بگذارید »