جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازماندن بیش از ۱۱ درصد دانش آموزان دوره راهنمایی از تحصیل

danesheroz1 دی ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
بازماندن بیش از ۱۱ درصد دانش آموزان دوره راهنمایی از تحصیل

دانش روز: مدیر کل آموزش متوسطه اول از بازماندن ۱۱ درصد دانش آموزان مقطع راهنمایی از تحصیل خبر داد و گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان پایه هفتم و سوم راهنمایی به بیش از ۸۸ درصد می رسد و مابقی این دانش آموزان از تحصیل در دوره متوسطه اول (راهنمایی) محروم شده اند

به گزارش دانش روز، عظیم محبی گفت: تعداد کل دانش آموزان متوسطه اول شامل پایه هفتم (اول راهنمایی) و پایه نهم(سوم راهنمایی) دو میلیون و ۶۷ هزار و ۷۸۶ نفر است. امسال نیز به فراخور اجرای طرح تحول دانش آموز پایه هشتم نداشتیم.

وی افزود: در آخرین آمار بررسی شده، از تعداد دو میلیون ۶۷ هزار و ۷۸۶ نفر، ۸۸.۵ درصد پوشش تحصیلی واقعی و ۹۵ درصد پوشش تحصیلی ظاهری داشتند.

محبی در توضیح تفاوت پوشش تحصیلی ظاهری و واقعی گفت: پوشش تحصیلی واقعی همان گروه سنی خاصی است که باید در مقطع اول، دوم یا سوم راهنمایی تحصیل کنند. اما پوشش تحصیلی ظاهری شامل افراد مردودی یا گروه سنی بزرگسال هم می شود که آمار پوشش تحصیلی را بالا می برد.

وی با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۲۱ هزار و ۵۸۰ دانش آموز در پایه هفتم داشتیم، تصریح کرد: اگر مبنای محاسبه ما پوشش تحصیلی واقعی باشد، باید گفت که ۱۱.۵ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه اول بازمانده از تحصیل هستند که بنا به شرایطی موفق به ادامه تحصیل در این مقطع نشده اند.

پیش بینی اعتبار ۱۴ میلیارد تومانی

مدیر کل آموزش متوسطه اول همچنین درباره پیش بینی اعتبار دفتر متوسطه اول برای سال آینده گفت: اعتبار اختصاص داده شده به ما برای برنامه های کیفیت بخشی بوده است. البته در یکی دو سال گذشته اعتبارات ما به دلیل محدودیت منابع مالی، بسیار اندک بوده است، اما پیش بینی اعتبار ما برای سال آینده ۱۴ میلیارد تومان است که امیدوار هستیم حداقل ۸ میلیارد تومان از اعتبار پیش بینی شده به ما تخصیص داده شود.

منبع: مهر

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۹
کد خبر : 86262
بازدیدها: 369

پاسخی بگذارید »