جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازدهی بورس از مرز ۴۸ درصد گذشت

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
بازدهی بورس از مرز ۴۸ درصد گذشت

دانش روز: ۳ میلیارد و ۸۷۹ میلیون سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال در هفته منتهی به دوم مردادماه در بورس اوراق بهادار تهران داد و ستد شد

به گزارش دانش روز، در هفته منتهی به دوم مردادماه ۳ میلیارد و ۸۷۹ میلیون سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد. همچنین در هفته منتهی به دوم مرداد امسال ۱۰۱ هزار و ۲۳۳ خریدار در ۳۲۶ هزار و ۲۴۴ دفعه به داد و ستد پرداختند.

نگاهی به جزییات معاملات نشان می دهد که سه میلیارد و ۳۱۵ میلیون سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال در هفته گذشته به صورت خرد و بلوک جابه جا شده است. این در حالی است که از ابتدای امسال ۵۷ میلیارد و ۲۵۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۷۱ هزار و ۳۹۳ میلیارد ریال داد و ستد شده است.

در این مدت، تعداد یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۹۴۸ سرمایه گذار، در سه میلیون و ۷۰۶ هزار و ۶۰۷ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند. شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به دوم مرداد ۱۸ هزار و ۳۸۶ واحد رشد کرد تا بازدهی ۴۸.۳ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند. این متغیر در پایان هفته منتهی به دوم مرداد، بر روی عدد ۵۶ هزار و ۴۲۶ واحد ایستاد.

شاخص کل در هفته یاد شده ۳.۶۶ درصد رشد کرد. شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۲۲۹ هزار و ۵۷۳ واحد را برای خود ثبت کرد، شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۶۶ هزار و ۲۳۹ واحد رسید تا نسبت به ابتدای سال ۴۸.۵ درصد رشد داشته باشد.

از سویی، شاخص بازار اول ۴۴ هزار و ۱۸۱ واحد و شاخص بازار دوم ۹۷ هزار و ۷۲ واحد را در پرونده کاری خود ثبت کرد. شاخص بازار اول هفته پیش ۴.۳۱ درصد و شاخص بازار دوم ۱.۹۷ درصد رشد کرد. در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۴۷ هزار و ۸۳۸ واحد ایستاد که نسبت به ابتدای هفته ۳.۷۰ درصد رشد کرد.

در هفته منتهی به دوم مرداد ۳۰۶ هزار و ۳۷۱ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۰۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این حجم از معاملات در قیاس با مدت مشابه قبل، ۹۴.۸ درصد افزایش داشت. این در حالی است که از ابتدای امسال تاکنون دو میلیون و ۷۲۹ هزار و ۲۹۳ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۲ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال در بورس خریداری شده است.

منبع:مهر

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۰
کد خبر : 42761
بازدیدها: 228

پاسخی بگذارید »