پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازتاب مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری ایران در رسانه های خارجی

28 danesheroz خرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
بازتاب مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری ایران در رسانه های خارجی

به گزارش دانش روز ، اغلب رسانه های بیگانه، انتقادات مطرح شده نسبت به شیوه برگزاری مناظره از سوی مسؤولان رسانه ملی و نحوه تنظیم پرسش ها را مورد توجه قرار دادند و کمتر به مباحث تخصصی بیان شده توسط کاندیداها پرداختند

بی بی سی فارسی: «طرح سؤالات چند گزینه ای با اعتراض برخی نامزدها به خصوص محمدرضا عارف روبرو شد که حاضر نبود به آن ها به این شکل پاسخ بدهد. حسن روحانی و محسن رضایی نیز نسبت به بخشی از سؤالات اعتراض داشتند.»
صدای امریکا: «یکی دو نفر از کاندیداها مستقیما به تحریم های بین المللی که به گفته تحلیلگران به اقتصاد ایران صدمه زده است، اشاره کردند.»
رادیوفرانسه: «مقابله با بیکاری و رفع مشکلات گرانی و معیشتی به ترجیع‌بند سخنان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران تبدیل شده است.»
رادیوفردا(۱): «این مناظره به گونه‌ای برگزار شد که فضایی برای بحث رو در روی نامزدها با یکدیگر فراهم نشد.»
رادیوفردا(۲) : «در مناظره بعدازظهر جمعه نامزدهای انتخابات، نامزدها به برخی سؤال‌های مطرح شده توسط مجری برنامه اعتراض کرده و گفتند که این سؤال‌ها صحیح نیست.»
یورونیوز: «پس از ردصلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی از سوی شورای نگهبان، فضای انتخابات در ایران اندکی رو به سردی گرایید و نیروهای اصلاح طلب یا منتقد وضع موجود، هنوز به جمع بندی دقیق پیرامون شرکت در انتخابات نرسیده اند.»
دویچه وله: «محسن رضایی با وجود اعتراض به شیوه اجرای مناظره، به تمام سؤالات تستی مجری مناظره پاسخ داد. شش کاندیدای دیگر نیز به سؤالات پاسخ دادند و تنها محمدرضا عارف حاضر به پاسخ‌گویی نشد. سعید جلیلی نیز از پاسخ گفتن به برخی پرسش‌ها خودداری کرد.»
صدای ترکیه: «غرضی و قالیباف بر مسأله تورم تأکید داشتند. حدادعادل موضوع اشتغال را مطرح و از دیدگاه دو نامزد مذکور انتقاد نمود. ولایتی حمایت از تولید و رضایی نیز کارآفرینی را به عنوان سیاست اقتصادی اصلی مطرح ساخت. عارف انحصار یک جناح بر تمامی نهادهای حکومتی در سال های اخیر را عامل اصلی بروز مشکلات دانست. روحانی بر لزوم فراجناحی بودن دولت، آزادی بیان و نقد آزادانه تأکید کرد.»
رادیوزمانه: «این شکل از مناظره با هشت کاندیدای انتخابات، به شیوه‌ای بی‌سابقه برای نخستین بار برگزار می‌شد؛ با این حال در طول این مناظره، چالش چندانی میان شرکت‌کنندگان صورت نگرفت.»
منبع: جام نیوز
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۲
کد خبر : 23087
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »