یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران در رسانه‌های خارجی

بازتاب فتوای رهبری در زمینه هسته ای/ اشراف اطلاعاتی ایران بر خاورمیانه

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

در رسانه های امروز جهان موضوعاتی مثل فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن ساخت سلاح هسته ای در ایران، اهداف رئیس جدید کمیته خارجی سنای آمریکا و پیشرفت علمی ایران مورد بررسی قرار گرفتند

سایت خبری آمریکایی “هافینگتون پست” ، در مطلبی به پوشش اظهارات امروز رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پرداخته و به نقل از وی نوشت : با توجه به حکم رهبری ایران که برای تمام سطوح، لازم الاجرا است و حرام خواندن ساخت بمب اتمی از سوی ایشان، وزارت خارجه ایران خواستار پایان دادن به اتهامات غرب علیه ایران شد که آیا ایران به دنبال سلاح هسته ای هست یا خیر.

شبکه خبری “فاکس نیوز” آمریکا نیز با پرداختن به سخنان امروز آقای مهمانپرست نوشت : ایران می گوید که حکم دینی رهبر این کشور که ساخت سلاح اتمی را حرام اعلام کرده است برای دولت ایران لازم الاجرا است.

مجله آمریکایی “تایم” نیز به بهانه اظهارات امروز رامین مهمانپرست ضمن منتشر کردن بخش های زیادی از بیانات مقام معظم رهبری در کنفرانس خلع سلاح سال ۲۰۱۰ تهران نوشت : فتوای دینی که توسط رهبری ایران صادر شده است، ساخت سلاح اتمی را منع می کند و برای دولت ایران لازم الاجرا است.

خبرگزاری انگلیسی “رویترز” با پرداختن به سوابق “اد رویس” رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا نوشت : اد رویس بعد از ۲۰ سال کارکردن در زمینه روابط بین الملل به ریاست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا رسیده است و یک هدف در سر دارد و آن افزودن فشارها و تحریم ها علیه ایران با همکاری جمهوریخواهان و دموکرات ها است.

سایت استرالیایی “استرالین” با انتشار مطلبی به معرفی سوابق همکاری های دولت استرالیا با متحدان غربی اش در اعمال فشارها و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران در طول یک دهه گذشته پرداخته و ضمن اذعان به بی نتیجه بودن تحریم ها و تهدید ها علیه جمهوری اسلامی ایران برای متوقف کردن برنامه هسته ایش خواستار اتخاذ مواضع سخت تر از سوی آمریکا و متحدانش علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

روزنامه آمریکایی “بلومبرگ” در خبری به پیشرفت علمی جمهوری اسلامی ایران پرداخته و خبر خبرگزاری مهر مبنی بر ارسال موجودات زنده به فضا در ایام دهه فجر توسط جمهوری اسلامی ایران را پوشش داد.

روزنامه انگلیسی “گاردین” نیز در خبری به اظهارات امروز رامین مهمانپرست درخصوص مفقود شدن عامل سابق اف بی آی پرداخته و نوشت : ایران بار دیگر تاکید کرد که هیچ اطلاعی درباره “رابرت لوینسون” عامل سابق اف بی آی که ۶ سال قبل در سفر به جزیره کیش مفقود شده است ندارد.

روزنامه صهیونیستی”جروزالم پست” نیز با پرداختن به گزارش روز گذشته یک موسسه آمریکایی که از اوباما رئیس جمهور آمریکا خواسته بود با اینکه در حال حاضر هیچ مدرکی دال بر مخفیکاری ایران در زمینه فعالیتهای هسته ایش وجود ندارد، تحریم های ایران را افزایش دهد.

این روزنامه با اشاره به بخشی دیگر از گزارش مذکور به اشراف اطلاعاتی ایران بر رژیم صهیونیستی و منطقه خاورمیانه اذعان کرده است.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۴
کد خبر : 4238
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »