دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازتاب روز جهانی قدس در رسانه های جهان

danesheroz1 مرداد ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
بازتاب روز جهانی قدس در رسانه های جهان

دانش روز: همزمان با آغاز راهپیمایی روز قدس در شهرهای مختلف ایران و جهان، رسانه های بین المللی به انعکاس اخبار این راهپیمایی پرداختند

به گزارش دانش روز، راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و ۷۷۰ شهر کشور از دقایقی پیش با حضور مردم روزه‌دار ایران اسلامی آغاز شد. این راهپیمایی همزمان در سایر کشورهای اسلامی نیز برگزار می شود.

در این گزارش، اخبار بین المللی از روز قدس و بازتاب آنها در رسانه های مختلف جهان به صورت لحظه به لحظه بروز می‌شود.

****

*شبکه خبری المنار: حزب الله لبنان در نزدیکی ارتفاعات مشرف بر رودخانه الوزانی در نزدیکی مرز با فلسطین اشغالی تابلوی بزرگی را به مناسبت روز جهانی قدس نصب کرده است.

نصب این تابلوی بزرگ، موجب تحرکات گسترده نظامیان صهیونیست از بیم برگزاری تظاهرات در این منطقه و احتمال درگیری شده است.

*کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از “موشیه فیگلن” عضو راست‌گرای کنست اسرائیل گزارش داد که وی خواستار یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی شده است.

*خبرگزاری “الشرق الاوسط” : گروه‌های مقاومت فلسطینی امروز در بیانیه‌ای، با دعوت از مردم این کشور برای حضور گسترده در نماز جمعه در مسجد الاقصی و راهپیمایی روز جهانی قدس، تنها راه آزادسازی فلسطین را مقاومت عنوان کردند.

*شبکه خبری “المنار” لبنان: روز جهانی قدس که امسال در شرایط استثنایی و فضای فتنه برگزار می‌شود باعث شده مسلمانان در این روز بر سر یک مساله اتفاق نظر داشته و گردهم آیند. این تظاهرات، موضوعی اسلامی، انسانی و اصولی است که جای چانه‌زنی ندارد.

*پایگاه صهیونیستی “تایمز اسرائیل”: متنفران از اسرائیل، امروز در تظاهرات روز قدس در انگلیس، استرالیا، ایران، آمریکا و کل جهان اسلام شرکت می‌کنند. این تظاهرات برای اولین بار توسط (آیت‌الله)خمینی، رهبر انقلاب سال ۱۹۷۹(۱۳۵۷) ایران پایه‌ریزی شد.

منبع:دانا

جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
کد خبر : 45455
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »