شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه های خارجی

danesheroz1 آبان ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه های خارجی

دانش روز: در حالی که سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت، برخی رسانه‌ها با شیطنت اقدام به تحریف این سخنان کردند

 به گزارش دانش روز، سخنان رهبر انقلاب در اجتماع بسیجیان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف جهان داشته است.

اکثر این رسانه‌ها نوشتند: رهبر عالی ایران گفته از حقوق هسته‌ای خود یک قدم عقب‌ نمی‌نشینیم.

در همین ارتباط، روزنامه آمریکایی شیکاگو تریبیون نیز ضمن پوشش دادن سخنان آیت‌الله خامنه‌ای درباره حقوق هسته‌ای ایران و تمایل این کشور برای داشتن روابط دوستانه با سایر کشورها نوشت: حاضرین در این جلسه پس از سخنرانی رهبر ایران شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دادند.

شبکه خبری المیادین هم سخنان رهبری را به صورت لحظه به لحظه پوشش می‌داد. این شبکه خبری محورهای گوناگونی از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای از جمله حق هسته‌ای ایران، سلاح‌های شیمیایی سوریه و اقدامات نظام استکباری را برجسته کرد و به نقل از ایشان نوشت: «یکی از ویژگی‌های نظام استکبار، خود برتربینی است. نتیجه خود را محور و اصل دانستن، این می‌شود که اجازه دخالت در سایر کشورها را برخود مجاز می‌دانند. دولتمردان آمریکایی طوری حرف می‌زنند که گویا مالک جهانند.

شبکه العالم نیز در پوشش سخنان رهبری انقلاب به نقل از ایشان در تیتر گزارش خود نوشت: «نظام اسلامی از تمامی چالش‌ها عبور خواهد کرد.»

العربیه بخشی از سخنان رهبری انقلاب که در آن از تیم مذاکره‌کننده ایرانی خواسته شده بود خطوط قرمز را رعایت کنند را مورد تاکید قرار داد و از قول ایشان نقل کرد که ایران از حقوق هسته‌ای خود چشم‌پوشی نمی‌کند.

شبکه خبری المنار لبنان هم در گزارشی نوشت رهبر ایران گفته استکبار جهانی از تمامی ابزارهای ممکن برای ایستادن جلوی نظام اسلامی استفاده کرده و اضافه کرد که آمریکا نمی‌تواند مقابل پیشرفت ایران بایستد.

اسکای‌نیوز هم عکسی از رهبر ایران قرار داد و نوشت:‌«هیچ عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ایران صورت نخواهد گرفت.»

علی‌رغم این، برخی از رسانه‌های خارجی بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره رابطه با «ملت آمریکا» را تحریف کردند. در حالی که رهبر ایران گفتند ملت ایران خواستار رابطه با تمامی ملت‌های دنیا از جمله ملت آمریکا است، برخی رسانه ها سخنان ایشان را اشتباه منتقل کردند.

خبرگزاری‌های رویترز، العربیه و روزنامه تایمز اسرائیل با تحریف بیانات رهبر انقلاب مدعی شدند: رهبر ایران روابط دوستانه با آمریکا را خواستار شده است!

این در حالی است که آیت‌الله خامنه‌ای در سخنان خود گفت: «ما می‌خواهیم با همه ملت‌ها رابطه داشته باشیم. حتی ما با ملت آمریکا هم دشمنی نداریم ما با دولت آمریکا و استکبار مشکل داریم و مبارزه می‌کنیم. استکبار یک واژه قرآنی است امروز رأس استکبار دولت آمریکاست.»

با این حال، برخی از رسانه‌ها این سخنان مقام معظم رهبری را تحریف کرده و اشتباه انعکاس دادند.

همچنین شبکه تلویزیونی المیادین هم گزارش داد آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در سخنانی تاکید کرد نرمش قهرمانانه به معنای دور شدن از اصول نیست بلکه مانوری خلاقانه برای تحقق اهداف است.

خبرگزاری شین‌هوا گزارش داد آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران روز چهارشنبه در جمع فرماندهان بسیج این کشور اعلام کرد ایران در برابر فشارهای ناشی از تحریم‌ها تسلیم نخواهد شد.

دویچه‌وله نیز از این سخنرانی به‌عنوان حمله به آمریکا و اسرائیل همزمان با مذاکرات ژنو یاد کرد و نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در جمع بسیجیان آمریکا را «راس استکبار جهانی» و اسرائیل را «سگ هار نجس منطقه» نامید. وی همچنین مذاکره‌کنندگان ایرانی را موظف به رعایت خطوط قرمز ایران دانست.»

سایت رادیو فردا نیز در این مورد نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه با رد هرگونه تغییر در مواضع ایران گفت که جمهوری اسلامی ذره‌‌ای ازحق خود در موضوع هسته‌ای عقب نخواهد نشست.

بی‌بی‌سی نیز به همزمانی سخنرانی رهبر معظم انقلاب و مذاکرات ژنو اشاره کرد و آن را انتقاد شدید از اسرائیل خواند.

سی.‌ان.‌ان نیز با قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری در فهرست اول خبری خود گزارش داد: سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در حالی بیان شد که مذاکرات هسته‌ای قرار است در ژنو سوئیس برگزار شود.

سی.ان.ان با پخش صحنه‌هایی از سخنرانی معظم‌له افزود: رهبر عالی ایران تاکید کرد که از حق هسته‌ای ملت ایران عقب نخواهد نشست.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از آیت‌الله خامنه‌ای گزارش داد که ایشان قصد دخالت در جزئیات این مذاکرات را ندارند، ولی خطوط قرمز و محدودیت‌هایی وجود دارد که باید رعایت شود.

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با عنوان «رهبر ایران: تحریم‌ها ما را مجبور به مصالحه نمی‌کند» گزارش داد که رهبر معظم ایران تاکید دارد که فشار تحریم‌های اقتصادی هرگز کشور را مجبور به مصالحه ناخوشایند نخواهد کرد.

منبع: اول نیوز

پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
کد خبر : 75118
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »