دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این میوه را حتما ۲ ساعت قبل از “خواب” بخورید

danesheroz1 آذر ۱, ۱۳۹۲ ۰
این میوه را حتما ۲ ساعت قبل از “خواب” بخورید

دانش روز: اگر از بی‌خوابی رنج می‌برید و شب‌ها نمی‌توانید “خواب آرام” و راحتی داشته باشید، یکی دو ساعت قبل از خواب این میوه را میل کنید

به گزارش دانش روز، “نارنگی” حاوی مقدار زیادی “منیزیم” است و از این طریق در فعالیت عضلانی، “دستگاه گوارش” و “سیستم عصبی” موثر است.
نارنگی به خاطر داشتن میزان “فسفر” و کلسیم بالا، یکی از میوه‌هایی است که در تشکیل استخوان و “اسکلت بدن” موثر است.
همچنین نارنگی به دلیل دارابودن فسفر زیاد و ویتامین‌های فراوان، باعث “تقویت حافظه” و “هوش” می‌شود و برای رفع “بی‌اشتهایی” نیز مفید است. همچنین به دلیل داشتن ویتامین‌های C، A و B مفرح قلب است و می‌تواند اعمال قلب را تنظیم کند.
نارنگی جزو میوه هایی است که طبیعت سردی دارد و مسکن خوبی برای سلسله اعصاب است. این میوه ادرار آور خوبی است و از این رو می‌تواند سموم بدن را دفع کند. علاوه بر این، اگر از بی‌خوابی رنج می‌برید و شب‌ها نمی‌توانید خواب آرام و راحتی داشته باشید، یکی دو ساعت قبل از خواب نارنگی میل کنید.
نارنگی برای کاهش تب و رفع “تراکم خون” در “کبد” مفید است، این میوه دارای مقادیر فراوانی ویتامین A است و برای پیشگیری از “سرطان” مفید است. نارنگی نه تنها موجب جلوگیری از چاقی می‌شود، بلکه ضد “دیابت نوع دو” و حتی موجب “تصلب شرایین” می شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۱
کد خبر : 75375
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »