یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این غذاها کودکتان را نابغه می کند!

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
این غذاها کودکتان را نابغه می کند!

دانش روز: پزشکان دریافته اند که نحوه تنظیم مواد غذایی و کنار هم چیدن این مواد می تواند تاثیر شگفت انگیزی در اتقاء هوش کودکان به ویژه کارکرد آنها در مدارس داشته باشد

  به گزارش دانش روز،  براساس این پژوهش جدید که در میان خانواده های دارای کودکان مدرسه ای صورت گرفته است، گروه ها  به چند دسته تقسیم شده و هر یک در بازه ی زمانی خاص نوعی غذا برای کودکان خود برای رفتن به مدرسه تدارک دیدند.

گفتنی است براین اساس گروهی کودکان را بدون وعده صبحانه به مدرسه فرستادند، گروه دیگر یک صبحانه بدون چیدمان خاص مواد غذایی پروتیئین و لبنی به کودکان دادند و گروه دیگر براساس رژیم مخصوص کودکان سن رشد صبحانه به کودک خود دادند.

 بررسی ها نشان می دهند براساس نتایج به دست آمده از وضعیت درسی دانش آموزان آن گروه از دانش آموزان که صبحانه نخورده بودند کمترین بازده درسی و گروهی که صبحانه خورده بودند راندمان عادی و گروهی که صبحانه هدفمند و متناسب با رژیم غذایی خورده بودند بالاترین بازده در عملکرد درسی را به دست آورده بودند.

 پزشکان توصیه می کنند تا والدین به کودکان خود در وعده صبحانه، میوه، غلات سبوس دار، پروتیئن و همینطور لبنیات بدهند و از مصرف غلات سبوس دار شیرین جدا خودداری نمایند زیرا باعث افزایش وزن همینطور  بالا رفتن ریسک ابتلا به دیابت و همینطور پوسیدگی دندان ها می شود.

 همینطور پزشکان توصیه  می کنند تا برای راندمان بالاتر حتما کودکان در طول روز ورزش متناسب با سن خود تحت نظر مربی انجام دهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

منبع:باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۸
کد خبر : 47153
بازدیدها: 316

پاسخی بگذارید »