پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این ضایعات پوستی، لک و پیس نیست!

danesheroz1 فروردین ۱۱, ۱۳۹۳ ۰
این ضایعات پوستی، لک و پیس نیست!

دانش روز: بسیاری از افراد از بروز لکه‌ های پررنگ یا کم‌ رنگ در ناحیه دور گردن و سرشانه‌ ها شکایت دارند و در بسیاری از موارد این ضایعات پوستی برای بیمار بسیار نگران کننده می‌باشد

به گزارش دانش روز، رضا رباطی، متخصص پوست و مو گفت: در مواردی که لکه‌های کم‌رنگ بر پوست ظاهر می‌شود، فرد بیمار نگران بروز بیماری پوستی لک و پیس است. در حالی که عامل این بیماری نوعی قارچ است.
وی افزود: این قارچ در حالت عادی نیز بر روی پوست وجود دارد اما در برخی افراد بر حسب وضعیت پوستی و تغییر عوامل محیطی مانند گرمی هوا، تعداد و فاز رشد این قارچ تغییر یافته و خود را از نظر ظاهری به شکل لکه‌های پوستی زرد، قرمز و یا حتی کمرنگ و سفید بر روی پوست نشان می‌دهد.
وی گفت: گاهی بر روی پوست لکه‌های ظریفی دیده می‌شود. بسیاری از افراد مبتلا بهبود نسبی رنگ و پوسته‌ها را پس از استحمام ذکر می‌کنند.
این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: مکان شایع این ابتلا در این بیماری عمدتاً سرشانه‌‌ها و گردن است اما گاهی در گیری وسیع‌تر تنه و حتی صورت نیز روی می‌دهد.
وی همچنین افزود: درمان این بیماری به نسبت ساده بوده و معمولاً با استفاده از داروهای ضد قارچی موضعی مانند کرم و شامپوهای ضد قارچ انجام می‌شود.
این بیماری تمایل به عود دارد و گاهی مصرف طولانی مدت شامپوهای ضد قارچ در اجتناب از عود ضایعات مؤثر است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۱
کد خبر : 103148
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »