پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این شهید را شناسایی کنید+عکس

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
این شهید را شناسایی کنید+عکس

دانش روز: برنامه «ماه عسل» شبکه سه سیما تصویر پیکر نوجوان شهیدی را برای چند بار پخش کرد که پیکرش سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی «کربلای۴» پیدا شده بود اما پیکر این شهید نوجوان به دلیل شباهت بیش از اندازه به «جعفر زمردیان» از رزمندگان گردان تخریب «لشکر۳۲ انصارالحسین(ع)» استان همدان و به نام وی به خاک سپرده شده بود

به گزارش دانش روز، در بخش‌هایی از برنامه «ماه عسل»  که میزبان جعفر زمردیان، مادر، دایی و یکی از برادرانش بود، تصویر نوجوان شهیدی برای چند بار پخش شد تا مخاطبان این برنامه او را شناسایی کنند.
به دنبال پخس این برنامه، جعفر زمردیان که سال ۱۳۶۵ و در جریان عملیات «کربلای۴» توسط نیروهای عراقی اسیر شده بود می‌گوید: به دلیل آنکه شرایط منطقه عملیاتی و شواهد موجود، حاکی از به شهادت رسیدن من بود، به عنوان شهید مفقودالاثر اعلام می‌شوم تا اینکه سال ۶۶ به دنبال تفحص منطقه یاد شده، پیکر یک نوجوان شهید کاوش می‌شود. از آنجایی که این شهید از نظر اندام و شکل و قیافه بسیار به من شباهت داشت بعد از شناسایی توسط خانواده‌ام به جای من به خاک سپرده می‌شود.

وی اظهار کرد: آنچه ضروری است درباره این شهید یادآور شوم این است که او حتما در مقطع زمانی دی و بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ و در منطقه عملیاتی کربلای ۴ به شهادت رسیده است. علاوه بر این شهیدی که تصویر آن را مشاده کردید از رزمندگان غواص حاضر در عملیات مذکور بوده است.

جعفر زمردیان هم‌اکنون مدیرکلی بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان را بر عهده دارد.

 

منبع:ایسنا

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۵
کد خبر : 41834
بازدیدها: 328

پاسخی بگذارید »