دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این روغن برای قلب مفید نیست

danesheroz خرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز ،محققان دانشگاه کویینزلند استرالیا اثبات کرده‌اند که روغن ماهی و مکمل‌های ماهی برای سلامت قلب حیاتی بوده اما برخلاف باورهای پیشین، روغن نارگیل برای قلب مفید نیست

دکتر “دیوید کول کن” در این باره می‌گوید: “تحقیق مروری که ما انجام داده‌ایم اثبات می‌کند که ماهی روغنی یا مکمل‌های ماهی برای سلامت قلب مفید است و باید به‌طور روزمره در رژیم غذایی ما گنجانده شود.”

بزرگسالان سالم به منظور کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی باید روزانه حدود ۵۰۰ میلی گرم امگا ۳ را از طریق منابع دریایی مصرف نمایند. این مقدار را می‌توانند با خوردن ۲ یا ۳ وعده ماهی روغنی یا مصرف مکمل‌های ماهی روغنی به دست بیاورند.

محققان این پژوهش خاطرنشان کرده‌اند که روغن کریل (نوعی سخت پوست) و نارگیل از حیث مفید بودن بر قلب کم ارزش است.

دکتر “دیوید کول کن” در پایان می‌گوید: در حال حاضر ادعاهای عجیب و غریبی مطرح شده که روغن نارگیل کلسترول را پایین آورده، آلزایمر را درمان کرده و حتی از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کند و این در حالی است که ما طی این پژوهش با صحت چنین امری مواجه نشدیم. در حقیقیت روغن نارگیل مملو از چربی‌های اشباع شده ناسالم است که سطوح کلسترول بد را افزایش داده و با انسداد شریان‌ها خطر بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهند.

این یافته در کنفرانس بنیاد قلب در آدلاید برگزار شد.

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۶
کد خبر : 22599
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »