یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این‌کار منجر به آرتروز گردن می‌شود

28 danesheroz خرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰

علت اصلی بروز آرتروز گردن این است که افراد حرکت‌های ناگهانی زیاد به گردن می دهند یا گردن‌ را در یک وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می دارند

به گزارش دانش روز ، دکتر احمدرضا جمشیدی متخصص روماتولوژی در خصوص علت بروز آرتروز گردن گفت: آرتروز گردن یکی از بیماری‌هایی است که باید به درمان آن توجه کرد. معمولا در افرادی که دچار آرتروز می‌شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می‌کند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا کار با کامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوک انگشتان ادامه می‌یابد.

وی افزود: البته باید مراقب دردهای بازو و دست بود تا مربوط به قلب نباشد، چرا که ریشه‌های عصبی که از گردن بیرون می‌آید تا دست ادامه دارد.

استاد دانشگاه علوم‌پزشکی تهران تصریح کرد: گردن عضوی است که باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حرکات به ۴ جهت اصلی را باید در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان این که آرتروز طی سال‌ها ایجاد می‌شود، گفت: هنگامی که غضروف‌ها پیر می‌شود آرتروز به‌وجود می‌آید و با حرکت‌های ناگهانی و برداشتن جسم‌های سنگین باعث تشدید آن می‌شود برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید سیگار نکشیم، بالش کوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن‌مان بسیار شدید بود با پزشک مشورت کنیم چرا که شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.

یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۰
کد خبر : 20997
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »