سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس‌جمهور در دیدار با جمعی از آزادگان:

ایستادگی در برابر فشارهای دشمن را از امام حسین (ع) آموخته‌ایم

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

رئیس‌جمهور با اشاره به وجود فشارهای دشمنان در مسیر آبادانی کشور، گفت: همواره در مسیر رشد و تعالی موانع و فشار وجود دارد اما ایستادگی در برابر فشارهای دشمن را از امام حسین (ع) آموخته‌ایم. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،محمود احمدی‌نژاد در دیدار جمعی از آزادگان دفاع مقدس با بیان اینکه عاشورا [&hellip

رئیس‌جمهور با اشاره به وجود فشارهای دشمنان در مسیر آبادانی کشور، گفت: همواره در مسیر رشد و تعالی موانع و فشار وجود دارد اما ایستادگی در برابر فشارهای دشمن را از امام حسین (ع) آموخته‌ایم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،محمود احمدی‌نژاد در دیدار جمعی از آزادگان دفاع مقدس با بیان اینکه عاشورا و کربلا همواره در زندگی و هستی جاری است، گفت: آزادگی آزادگان مولفه مهم و اثر گذاری است چرا که ایمان، معنویت و ایستادگی آنان، در راستای پیام عاشورا و در خط امام عصر (عج) بود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: مطمئناً امروز هر کسی در این خط قرار داشته باشد زنده و پویا بوده و با آرمان ها و فطرت انقلاب سنخیت دارد به گونه ای که با گذشت ۲۲ سال از آزادگی آزادگان عزیز، همچنان خاطرات آنان شیرین و ماندگار است.

احمدی‌نژاد گفت: بی تردید اگر انسان در تمام لحظات عمر خود در خط امام و در مسیر حقیقت و پیام عاشورا ایستادگی و حرکت کند، پیروز و جاودان خواهد بود.

رییس‌جمهور با تاکید بر حفظ روحیه ایثارگری و جاری کردن آن در تمام شئونات زندگی، یادآور شد: امکانات و رفاه مالی زمانی ارزشمند است که در مسیر تعالی انسان و در راه خدا، خط امام عصر (عج) و آرمان ها و عقیده باشد، در غیر این صورت ارزشی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آزادگان باید قدر و ارزش مدال آزادگی خود را بدانند، آن را نشانه ای برای قرار داشتن در خط امام حسین (ع) توصیف و تاکید کرد: نام آزادگان ایران عزیز به واسطه ایمان و ایستادگی آنها در زمره عاشوراییان ثبت شده است.

رییس‌جمهور همچنین با بیان اینکه در دوره ای وظیفه ملت، پیگیری آرمان های جنگ و جبهه و اسارت بود ، خاطر نشان کرد: امروز دورانی است که ایران باید بیش از پیش آباد و عزیز باشد چرا که امروز پرچم مکتب حسینی در این سرزمین بالا رفته و هرچه برافراشته تر باشد، ما پیروز خواهیم بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به وجود مشکلات و فشارهای دشمنان در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور، گفت: همواره در مسیر رشد و تعالی یک ملت، دست انداز ، سختی ، موانع و فشار وجود دارد اما راهی جز ایستادن در برابر این مشکلات وجود ندارد و این موضوعی است که ملت ایران از امام حسین (ع) آموخته است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه به لطف خدا و با همت و تلاش ملت ایران و مسوولان در نهایت از مشکلات دشمن ساخته عبور خواهیم کرد، گفت: امروز آزادگان با حفظ روحیه ایثارگری پس از تحمل چندین سال اسارت در بخش های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور حضور دارند و بدنبال پیشرفت و آبادانی کشور خود هستند.

وی تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی و تلاش شود که مجموعه آزادگان بتوانند با روحیه جهادی خود در بخش های مختلف حضور داشته و احساس کنند که به آنان توجه جدی می شود.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه عظیم کربلا و در بیان اهمیت و نقش کلیدی واقعه عاشورا و ذکر و نام امام حسین (ع) در مسیر مکتب توحید و انبیاء الهی گفت: روز عاشورا بالاترین درجه عشق و محبت بوده که در آن آگاهی و علم به طور حداکثری تجلی می یابد؛ روز عاشورا سرشار از نور ، بیداری ، آگاهی و مرزبندی است چرا که امام تجلی رأفت ، لطف، عشق خدا به خلق و علم و رزاقیت خداوند است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه در صحنه کربلا و حادثه عاشورا مرز باریک و دقیق میان حرکت به سمت کمال و سقوط به ذلت به وضوح نمایان است، گفت: عاشورا یک دوره کامل مکتب ، توحید، عدالت ، امامت، رسالت و معاد است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ایثاری بالاتر از آنچه که در عاشورا به وقوع پیوست در تاریخ نبوده و نخواهد آمد، اظهار داشت: آزادگی و اسارت اهل بیت (ع) به واسطه اینکه راه هدایت را به بشریت نشان داده و رسالت پیامبران را معنا و مفهوم می بخشد، زیباست.

رییس‌جمهور تصریح کرد: حرکت امام عصر (عج) برای عرضه و حاکمیت حقیقت عاشورا و امام حسین (ع) به جهانیان است و او با پرچم یالثارات الحسین (ع) می آید تا ریشه های سقوط انسان را سوزانده و آنان را به حقیقت انسانیت و خدا بازگرداند.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۱
کد خبر : 1703
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »