جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش میدانی

ایران کوچک آماده خلق حماسه ای بزرگ

28 danesheroz خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۱
ایران کوچک آماده خلق حماسه ای بزرگ

دانش روز :مردم با صفای البرز آماده هستند تا در اولین تجربه انتخابات ریاست جمهوری استان تازه تأسیس خود ، حماسه حضور آنها در تاریخ ایران پهناور ثبت شود

 

خبرنگاران دانش روز در پی آن بودند که نظرات و تفکرات  البرزنشینان را در مورد خلق یک حماسه بزرگ جویا شوند ، بهترین کار را در آن دیدند که دل به دریای خروشان خالقان حماسه بزنند و از نزدیک با آنان حرف بزنند چرا که حرف دل مردم را باید چهره به چهره شنید .

به رسم همیشه ابتدا سراغ یک پیشکسوت و بزرگتر رفتیم موهای سفیدش نشون می داد که تجربه های زیادی را اندوخته است ، خود را کارمند بازنشسته وزارت نفت معرفی کرد ؛ از او در مورد انتخابات پرسیدیم .

وی با اشاره به شرکت در انتخابات ، خواسته هایش را چنین عنوان کرد: توجه به اقشار ضعیف جامعه یکی از اساسی ترین کارهاست که مسئولین و رئیس جمهور توجهی ویژه باید به آن داشته باشند.

ساماندهی به وضعیت شغلی جوان ها دیگر خواسته این فرد بود زیرا عقیده داشت فراهم نبودن شغل جوان ها ، آنها را گریبانگیر مشکلاتی همچون اعتیاد خواهد کرد .

1

 

شانس با ما یار بود چون مصاحبه دوم ما با یک دختر خانم رأی اولی بود ، البته صحبت هایش نشان از با تجربگی او بود .

میگفت: ما جوان ها هستیم که آینده ساز این مملکتیم و با حضور پرشور مردم به خصوص جوانان در جای جای میهن عزیزمان می توانیم برای تحقق این امر حماسه ای خلق کنیم.

او ادامه داد : اگر ما به عنوان یک جوان در انتخابات شرکت نکنیم قطعاً نمی توانیم در تصمیماتی که در آینده برای کشورمان گرفته می شود نظری داشته باشیم.

این جوان در آخر دلسوز بودن رئیس جمهور و مسئولین نسبت به کشور ، جامعه و افراد جامعه را خواستار بود زیرا اعتقاد داشت با دلسوزی می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد .

2

 

در ادامه با یک خانم فروشنده صحبت کردیم که حرفهایش را با آرامش گفت: یکی از مشکلاتی که من به جهت داشتن شغلم آن را لمس می کنم اوضاع اقتصادی مردم است زیرا با دیدن خریدارانی که با شنیدن قیمت اجناس و احتیاجات زندگی خود غصه دار می شوند ما هم ناراحت می شویم ، البته امید داریم که با انتخاب یک رئیس جمهور خوب این مشکل مردم رفع و اوضاع اقتصادی جامعه ساماندهی شود تا مردم بدون دغدغه و ناراحتی زندگی کنند .

3

 

جوانی که در سایه یک درخت به فکر فرو رفته بود پای صحبتش نشستیم ، او معتقد بود ما نباید توقعی از رئیس جمهور داشته باشیم بلکه خودمان باید برای داشتن شغل یا کار تلاش کنیم.

وی همچنین گفت : همه ما برای داشتن سرزمینی سربلند باید تلاش کنیم تا مملکت خود را بسازیم از این رو امید است با شناسایی کاندیدای اصلح و شرکت با شکوه در انتخابات ، دین خود را به این نظام ادا کنیم .

4

 

 خانم ابوالفضلی دبیر بازنشسته اعتقاد داشت ؛ ما باید در انتخابات حضوری پرشور داشته باشیم زیرا مدیون خون شهدا هستیم و به عنوان یک ایرانی رسالت سنگینی بر عهده ما می باشد و با شرکت در انتخابات آینده کشور و سرنوشت فرزندان خود را رقم می زنیم.

وی در مورد مناظره ها گفت: تمامی کاندیدها در مناظرها نشان دادند واقف بر مشکلات کنونی جامعه هستند و راه حل هایی از جانب خود برای رفع آن ها دارند ، امید است با انتخاب رئیس جمهود آینده ، دیگر کاندیدها  نیز برای حل مشکلات جامعه به کمک رئیس جمهور بیایند.

وی در خصوص خواسته خود بیان کرد: خواسته من حفظ عزت و احترام ایرانیان در همه جای دنیا می باشد و  خواسته بعدی ام رسیدگی به مشکلات جوان ها است و بدون دغدغه برایشان شغل و ازدواجی آسان مهیا شود .

5

 

سراغ جوانی رفتیم که لباس های تنش نشانی از سادگی و صفای دلش بود ؛ حضور در انتخابات را وظیفه ی تمامی افراد جامعه می دانست.

وی گفت: همه ی ما با شرکت در انتخابات به دشمنان این مملکت می گوییم که خود این مملکت را با ولایت فقیه و رهبر عزیزمان می سازیم ، او اضافه کرد : درست است که الان مشکلات اقتصادی مردم را اذیت میکند ولی با این همه اینجا مملکت ماست و براحتی آبادش نکردیم که الان براحتی ولش کنیم .

در پایان جمله ای دعا گونه گفت : انشالله با شرکت در رأی گیری مشکلات کشور و همه مردم آرام آرام حل خواهد شد .

6

 

و در آخر گزارش به سراغ یک کسبه باسابقه رفتیم ، او اظهار داشت : ما به عنوان یک مسلمان باید در انتخابات شرکت داشته باشیم .

 وی گفت: رسیدگی به اوضاع جامعه اعم از اشتغال جوان ها ، تورم ، توجه به افراد ضعیف جامعه و مهیا کردن اسباب ازدواج جوان ها ، اصلی است که رئیس جمهور آینده باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهد .

8

 

البرزنشینان که بیشتر با نام کرج در همه عرصه ها از جمله پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رشادتهای رزمندگانش در هشت سال دفاع مقدس افتخار آفرین بوده اند مثل همیشه می خواهند به همه دوستداران این نظام مقدس و حتی به دشمنان همیشه مغلوب ایران اسلامی ثابت کنند که در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری که کرج را ایران کوچک نامیدند ، برای خلق حماسه سیاسی همیشه حاضرند .

 

 

گزارش : مهسا محمدی – زهرا جمشیدیان

 

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۴
کد خبر : 23590
بازدیدها: 518

یک دیدگاه »

  1. پوریا کردکی خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ در ۸:۵۹ ب٫ظ - Reply

    گزارش های مردمی و مصاحبه ها واقعیت جامعه را نشان میدهند.
    از نشان دادن واقعیت جامعه متشکریم

پاسخی بگذارید »