دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران نژاد: نهضت درمان در کرج عملیاتی می شود

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
ایران نژاد: نهضت درمان در کرج عملیاتی می شود

دانش روز: رسیدگی به وضعیت بهداشت عمومی و درمان در اولیت دستور کار فرمانداری شهرستان کرج قرار گرفت.

به گزارش دانش روز،  در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی  که به ریاست مهدی ایران نژاد فرماندار شهرستان کرج برگزار شد، ضمن پیگیری مصوبات جلسات گذشته مطالبی پیرامون رسیدگی به وضعیت بهداشت ، درمان و زیست محیطی نهرمرد آباد، اتلاف سگهای ولگرد و راههای پیشگیری از بیماری های واگیردار روده ای مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 مهدی ایران نژاد رسیدگی به وضعیت بهداشت عمومی و درمان را اولویت دستور کار فرمانداری شهرستان کرج عنوان کرد و گفت: ارزیابی محسوس و غیر محسوس ما از بیمارستان های دولتی و غیر دولتی شهرستان کرج نشان می دهد که بیمارستان های این شهرستان در بخش خدمات درمانی دچار سستی و کم کاری است.

 وی ضمن بیان این که شهرستان کرج در گذشته زیر سایه استان تهران بوده است ابراز داشت:  این امر باعث شده بود امکانات و بودجه ها بصورت قطره چکانی در اختیار این شهرستان قرار گیرد اما علیرغم اختصاص بودجه جداگانه به این استان نوپا هنوز نتوانسته ایم سرانه استاندارد های لازم را در کرج ایجاد کنیم

 ایران نژاد ابراز امیدواری کرد که با همت مسئولین بتوانیم کاستی ها را هرچه سریعتر جبران کنیم.

 وی گفت: طی سه سال گذشته به همت مسئولان بخصوص استاندار محترم و نمایندگان مردم شهرستان کرج در مجلس شورای اسلامی بخشی از مشکلات مرتفع شده است.

 وی با اشاره به امار ۳/۰۴ درصدی مهاجرت بی رویه به استان البرز خاطر نشان کرد: مراجعات بیماران حتی از سایر استانهای همجوار به این شهرستان بسیار بالا است.

 ایران نژاد خاطرنشان کرد: طی بررسی که در شورای تامین شهرستان صورت گرفته است وضعیت تامین دارو در کرج خوب نیست و مسئولین امر باید توجه بیشتری داشته باشند.

 فرماندارشهرستان خبرهای خوبی نیز از بیمارستان تخصصی جنرال البرز مطرح کرد و گفت: در آینده نزدیک خیلی از مشکلات بیمارستان البرز رفع می شود.

ایران نژاد: دغدغه ما رسیدگی بهتر به بیماران است

 مشکل اصلی مردم عدم رسیدگی کادر درمانی به وضعیت بیماران است

 وی با بیان این که طی چند ماه گذشته با تخصیص اعتباری که از سوی فرمانداری در اختیار بیمارستان شهید باهنر قرار گرفت وضعیت فیزیکی و تجهیزات پزشکی بیمارستان به استاندارهای لازم رسیده است گفت:  هنوز مشکلات جزئی وجود دارد که با توجه به شناخت از روحیه دکتر الهی بزودی این مشکلات حل و فصل خواهد شد.

 در مدیریت رسیدگی به بیماران تجدید نظر شود

 ایران نژاد گفت: در مدیریت رسیدگی به بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی باید تجدید نظر شود.

 فرماندار شهرستان کرج با انتقاد از برخورد تند و زننده کادر برخی از بیمارستان های کرج گفت:  برخورد کادر درمانی با بیماران و همراهان آنها زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی و رسالت خدمتگذاری به مردم نیست.

 وی همچنین علت کم توجهی کادر بیمارستان ها را عدم پیگیری مطالبات پرستاران عنوان کرد و تاکید نمود: این امر بر بازدهی کار آنها تاثیر منفی گذاشته است که مسئولین امر دقت نظر بیشتری داشته باشند.

 وی با تاکید به نیاز روحی بیماران و بستگان آنها به همدلی، عطوفت و همراهی کادر بیمارستان ها گفت: این گونه برخوردها استرس و شوک روحی را برای بیماران به همراه دارد که باید در آن تجدید نظر شود.

 نهضت درمان در کرج عملیاتی می شود
فرماندار شهرستان کرج گفت: نهضت درمان بصورت عملیاتی و میدانی در کرج شروع شده است و اعتقاد داریم بهداشت عمومی و درماندر اولیت های این نهضت قرار گیرد و با شناخت از مدیران مربوطه ایمان داریم که مشکلات به زودی مرتفع شود.

 وی ضمن تاکید به مشکل کمبود دارو در شهرستان کرج گفت: این مسئله که تهیه ابتدایی ترین داروها نیز برای مردم مشکل بوجود بیاورد ناراحت کننده است و این وظیفه بیمارستان ها است که رفع مشکل کنند.

ایران نژاد در پایان ضمن خطیر خواندن وظایف مدیران بیمارستان ها اظهار داشت: بعضی مواقع کوچکترین سهل انگاری و بی توجهی باعث بوجود اوردن نارضایتی مردم خواهد شد.

 

منبع:فرمانداری کرج

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶
کد خبر : 41103
بازدیدها: 339

پاسخی بگذارید »