جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران قطب تولید بازی های رایانه ای منطقه

danesheroz1 مرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
ایران قطب تولید بازی های رایانه ای منطقه

دانش روز: معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح دستاوردهای تأسیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: تدبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تأسیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، کشورمان را به قطب تولید این بازی‌ها در منطقه تبدیل کرد

به گزارش دانش روز، دکتر بابک نگاهداری افزود: گسترش و بسط فرآیند تولید بازی رایانه‌ای که رویکرد اصلی در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، موجب شده تا امروز در سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای شاهد عرضه بیش از ۲۲۰ اثر جدید تولید شده در داخل کشور باشیم.

نگاهداری ادامه داد: تمرکز حمایت هدفمند و نظارت مستمر بر روند تولید بازی‌های رایانه‌ای که یکی دیگر از راهبردهای مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، موجب شد تا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بتواند بدون ورود در عرصه اجرا وظائف خود را انجام دهد.

معاون نظارت و راهبری مصوبات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کشور در زمینه بازی‌های رایانه‌ای و توجه خوبی که شورای عالی انقلاب فرهنگی به این ظرفیت داشت، موجب شد تا امروز صدها شرکت بهره‌مند از فناوری داخلی در این عرصه فعال باشند.

وی افزود: البته اصل این جهش، مرهون توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این موضوع و فرمان معظم‌له به شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر لزوم ساماندهی موضوع بازی‌های رایانه‌ای به‌‌عنوان یکی از محمل‌های انتقال پیام‌های فرهنگی ترویج و سبک زندگی است.

نگاهداری ادامه داد: خوشبختانه نگاه جامع‌نگری که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تبلور یافته است، زمینه بسیار مناسبی‌ را برای تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی فراهم کرده است.

وی گفت: توجه به موضوع آموزش برای تربیت سرمایه انسانی متخصص برای فعالیت در این عرصه، که در حقیقت پشتوانه اصلی حوزه تولید است، موجب شده تا امروز شاهد یک نسل متعهد و متخصص توانمند در عرصه تولید بازی رایانه‌ای باشیم.

معاون شورا افزود: در یک کلام می‌توان گفت مصوبه مهم و راهگشای شورای عالی انقلاب فرهنگی همه حلقه‌های زنجیره حوزه بازی‌های رایانه‌ای اعم از تولید، توزیع، آموزش و… را مورد توجه قرار داده است.

منبع:مهر

پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
کد خبر : 50630
بازدیدها: 334

پاسخی بگذارید »