پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ایران رتبه اول منطقه را در زمینه عنوان‌ های کتاب دارد

danesheroz1 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
ایران رتبه اول منطقه را در زمینه عنوان‌ های کتاب دارد

دانش روز: معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایران رتبه اول منطقه را از نظر تعداد عنوان‌های کتاب دارد.

به گزارش دانش روز، علی اسماعیلی عصر امروز در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب رفسنجان، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی و در حوزه فرهنگ شاهد دویست و سی و پنجمین نمایشگاه کتاب استانی و شهرستانی هستیم.

وی تصریح کرد: در نظام دینی ما کتاب جایگاه بالایی دارد و برای ما مایه افتخار است که پیامبر ما رسالت خود را با کتاب آغاز کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مردم ما باید به کتاب اهمیت بدهند، چراکه سابقه ایرانیان در کتاب و توجه به آن از دیرباز مشخص است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: کشور ما در منطقه رتبه اول از نظر عنوان‌های  کتاب دارد و در جمهوری اسلامی ۸۲۱ هزار عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

وی بیان کرد: ۱۵۰ هزار عنوان در حوزه دین نشان از توجه و رویکرد به حوزه فرهنگ و دین دارد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: رهبر انقلاب ما نیز به کتاب عنایت ویژه‌ای دارد و ما نیز باید به آن اهتمام بورزیم.

این مسئول تصریح کرد: در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ هزار و ۴۵۰ ناشر حدود ۴۵۷ هزار عنوان کتاب به نمایش گذاشتند و ۵ میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی ابراز داشت: در این راستا نمایشگاه‌های استانی طراحی شده که از سال ۷۲ تا به امروز ۲۳۵ نمایشگاه استانی برگزار شده است.

اسماعیلی کتاب را به عنوان یک نیاز دایمی خواند و افزود: ۲ هزار و ۸۰۰ کتابخانه در سراسر کشور داریم که حدود یک هزار کتابخانه در این دوره هشت ساله افتتاح شده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان به ۱۱ هزار ناشر فعال در کشور اشاره و خاطر‌نشان کرد: برخلاف تحریم‌ها در سه ماهه اول سال جاری ۸ هزار و ۳۰۰ عنوان کتاب مجوز چاپ دریافت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که هشت هزار و ۱۱۵ عنوان بوده و دو درصد افزایش داشتیم.

منبع:فارس

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۴
کد خبر : 31460
بازدیدها: 330

پاسخی بگذارید »