یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس جمهوری:

ایران در مسیر عزت و پیشرفت در کنار مصر خواهد بود/ ناامنی در سوریه، امنیت سایر کشورها را به مخاطره می اندازد

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
ایران در مسیر عزت و پیشرفت در کنار مصر خواهد بود/ ناامنی در سوریه، امنیت سایر کشورها را به مخاطره می اندازد

تهران- رییس جمهوری با بیان این که ایران در مسیر پیشرفت و عزت در کنار مصر خواهد بود، اظهارداشت: ایران همچنین برای گسترش همکاری های همه جانبه با مصر آمادگی داشته و از هر اقدامی که روابط دو جانبه را گامی به پیش ببرد، حمایت کامل می کند.

ˈ محمود احمدی نژادˈ صبح امروز یکشنبه پیش از عزیمت به استان آذربایجان شرقی در دیدار ˈ عصام حداد ˈ معاون بین الملل و همکاری های خارجی رییس جمهوری مصر، سفر به مصر را پرثمر و گفت گوهای صورت گرفته در این سفر را راهبردی و پایه ای توصیف کرد.

احمدی نژاد گفت: جمهوری اسلامی ایران و مصر از مهمترین کشورهای منطقه هستند که اگر باهم باشند، همه مسایل منطقه حل و فصل خواهد شد.

رییس جمهوری با اشاره به این که ایران و مصر دشمنان مشترکی دارند که موافق پیشرفت و مقتدر شدن دو ملت نیستند، افزود: دشمنان و بدخواهان دو ملت همان استعمارگران تاریخی هستند که در خارج از منطقه بوده و مخالف در کنار هم بودن ایران و مصر هستند، اما تهران و قاهره باید در کنار هم باشند.

احمدی نژاد در ادامه با اشاره به مسایل منطقه و موضوع سوریه گفت: دیدگاه های ایران و مصر درباره مسایل سوریه در یک راستا قرار دارد، در نشست قاهره توافقات بسیار خوبی درباره حل و فصل مسایل سوریه صورت گرفت و معتقدیم راهی جز حرکت در این مسیر وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: هر گروهی که با جنگ و درگیری در سوریه سر کار بیاید، به معنای تداوم جنگ و ناامنی برای مدت طولانی خواهد بود و اگر سوریه ناامن شود، امنیت سایر کشورهای منطقه نیز به مخاطره خواهد افتاد و این مسئله کل منطقه را تهدید می کند.

رییس جمهوری افزود: باید اقدامات خود را برای حل و فصل مسایل سوریه بر اساس تفاهم و گفت و گو تسریع و شتاب دهیم و امیدوارم در این مسیر از همه توان خود استفاده کنیم و معتقدم به فضل الهی پیروزی از آن ملت ها خواهد بود.

معاون بین الملل و همکاری های خارجی رییس جمهور مصر نیز در این دیدار با اشاره به علاقه و دیدگاه سازنده و مثبت جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم و تعمیق روابط با مصر، اظهارداشت: همکاری های ایران و مصر می تواند تاریخ را دوباره بنویسد.

عصام حداد، گفت: تداوم شرایط کنونی به صلاح نیست و زمان آن رسیده است که گام هایی اساسی برای برون رفت از این شرایط برداشته شود و این مسوولیت سنگین بیش از همه برعهده ایران و مصر است که یقیناً بدون همکاری دو کشور ایفای این مسوولیت و بهبود شرایط مقدور نیست.

معاون بین الملل و همکاری های خارجی رییس جمهور مصر ادامه داد: مصر به دنبال آن است که هر چه سریع تر برای توقف درگیری و خونریزی در سوریه اقدامات اساسی صورت گیرد و معتقدیم مسوولیت حل این بحران از سوی خداوند برعهده کشورهایی مثل مصر و ایران نهاده شده است.

عصام حداد خاطرنشان کرد: باید با در دست گرفتن ابتکار عمل در این زمینه مانع از دخالت کشورهای خارجی در سوریه شویم.

وی با اشاره به این که مصر در مرحله ای حساس و رودررو با چالش های متعدد داخلی و خارجی قرار دارد، اظهارداشت: در چنین شرایطی به دنبال برقراری همکاری های مثبت و سازنده با ملت هایی چون جمهوری اسلامی ایران هستیم و به همکاری های صمیمی و سازنده با ملت ایران ایمان داریم.

معاون بین الملل و همکاری های خارجی رییس جمهور مصر تصریح کرد: با روند فعلی گسترش و تعمیق روابط ایران و مصر معتقدم می توان سنگ بنای مستحکمی برای مناسبات دوستانه بین دو کشور پایه ریزی کرد و مناسبات را به سرعت گسترش داد.

عصام حداد اظهارداشت: افق های همکاری بین مصر و ایران باز بوده و هیچ مانعی بر سر راه ارتقاء سطح روابط دو کشور وجود ندارد.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۶
کد خبر : 13280
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »