چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران باید تا ۲۰۱۵ درآمد نفتی خود را از دست بدهد

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
ایران باید تا ۲۰۱۵ درآمد نفتی خود را از دست بدهد

دانش روز: آمریکا قصد دارد تلاش کند در صورت تصویب تحریم های جدید توسط کنگره، ایرات تا سال ۲۰۱۵ تمام درآمد حاصل از صادرات نفت خود را از دست دهد

به گزارش  دانش روز، خبرگزاری آشوشیتدپرس آمریکا در گزارشی درباره احتمال تصویب تحریم‌های جدید ایران نوشت: کنگره آمریکا در نظر دارد یک سری  تحریم های جدید و فلج کننده در همه موارد بر ایران تحمیل کند، از معدن گفته تا ساخت و ساز. البته این مسئله با نگرانی دولت اوباما شده، چرا که این اقدامات می تواند در روند مذاکرات هسته ای اختلال ایجاد کند.

بنابر این گزارش، لوایح کنگره و مجلس سنای آمریکا در حالی تصویب می شوند که تیم امنیت ملی  اوباما در حال ارزیابی این هستند که آیا حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران در مورد متوقف کردن برخی فعالیت های غنی سازی اورانیوم این کشور تا چه حد جدی است. کسانی که درگیر در این فرآیند هستند، می گویند که دولت می‌خواهد برنامه‌های کنگره تا تحلیف ریاست جمهوری حسن روحانی و فرصت مناسب برای نشان دادن اینکه آیا دولت وی تمایل به ارائه امتیازات دارد، به تعویق بیافتد.
آسوشیتدپرس نوشت: لایحه تحریم جدید ایران بخش معدن و بخش ساخت و ساز را در سال آینده در لیست سیاه خود قرار خواهد داد، زیرا این بخش‌ها به عنوان بخش‌های مرتبط با  سپاه پاسداران ایران در نظر گرفته می شوند. این امر همچنین با هدف پایان دادن کامل به فروش نفت ایران در سراسر دنیا تا سال ۲۰۱۵ انجام می شود تا بزرگترین منبع درآمد دولت ایران که محل تامین پول خرید سلاح ها و برنامه های هسته ای این کشور است مورد هدف قرار گیرد.
منبع:دانا
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۰
کد خبر : 41786
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »