پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایران بالاتر از فرانسه، لهستان و امریکا در مکان نهم

danesheroz2 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
ایران بالاتر از فرانسه، لهستان و امریکا در مکان نهم

دانش روز:ایران در آخرین رده بندی نهایی لیگ جهانی والیبال که توسط فدراسیون جهانی منتشر شد، در مکان نهم ایستاد

به گزارش دانش روز، چند روز مانده به پایان مرحله نهایی چهاردهمین دوره لیگ جهانی والیبال، FIVB رده بندی نهایی تیم ها را اعلام کرد که بر این اساس تیم ملی جمهوری اسلامی ایران که نخستین دوره حضور خود را در لیگ جهانی تجربه کرده، بالاتر از تیم هایی چون فرانسه ( هجده دوره حضور و نایب قهرمان سال ۲۰۰۶) ، لهستان (شانزده دوره حضور و قهرمان سال ۲۰۱۲)، امریکا (شانزده دوره حضور و قهرمان سال ۲۰۰۸) و کوبا (بیست و سه دوره حضور و قهرمان سال ۱۹۹۸ و کسب پنج عنوان نایب قهرمانی و سه عنوان سومی)  و همتاهای آسیایی خود، بعد از آلمان و صربستان در رده نهم جدول رده بندی نهایی لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۳ ایستاد:
در این رده بندی به دلیل اینکه مسابقات نهایی لیگ جهانی والیبال هنوز به اتمام نرسیده رتبه های اول تا ششم معاقبا از سوی FIVB معرفی می شوند.
۱-؟
۲-؟
۳-؟
۴-؟
۵-؟
۶-؟
۷-آلمان
۸- صربستان
۹-ایران
۱۰-فرانسه
۱۱-لهستان
۱۲-امریکا
۱۳-کوبا
۱۴-هلند
۱۵-کرده جنوبی
۱۶-فنلاند
۱۷-پرتغال
۱۸-ژاپن
لازم به ذکر است مسابقات نیمه نهایی در آرژانتین در حال پیگیری است.
* مرحله نهایی لیگ جهانی، آرژانتین و کانادا حذف شدند
تیم های ملی والیبال آرژانتین (میزبان) و کانادا از راه یابی به جمع چهار تیم برتر مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال بازماندند.
شب گذشته دو دیدار دیگر از مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال در آرژانتین برگزار شد که در نخستین بازی در گروه دوم کانادا سه بر صفر مغلوب برزیل شد.
ملی پوشان برزیل که عنوان پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال را در اختیار دارند، در برابر کانادا در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۳۰ بر ۲۸ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسیدند تا به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی ۲۰۱۳ راه یابند.
در این گروه برزیل با چهار امتیاز و روسیه با سه امتیاز به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و کانادا با دو امتیاز حذف شد و عنوان پنجم لیگ جهانی سال ۲۰۱۳ را از آن خود کرد.
در گروه اول مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال نیز تیم آرژانتین (میزبان) سه بر یک مغلوب ایتالیا شد تا این تیم نیز حذف شود. ملی پوشان ایتالیا در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند و تنها ست دوم را ۲۳ بر ۲۵ به حریف خود واگذار کردند.
در گروه اول ایتالیا با شش امتیاز (صدرنشین) شد، بلغارستان با سه امتیاز در مکان دوم ایستاد و هر دو تیم به دور بعدی راه یافتند، آرژانتین میزبان این مرحله بدون کسب امتیاز حذف شد و به مقام ششمی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۳ اکتفا کرد.
مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال امشب در آرژانتین پیگیری خواهد شد که برنامه آن به قرار زیر است:
بازی شماره ۱۰۳: ایتالیا – روسیه
بازی شماره ۱۰۴: برزیل –  بلغارستان

در آخرین روز لیگ جهانی والیبال که یکشنبه شب برگزار می شود برنده دیدارهای ۱۰۳ و ۱۰۴ برای کسب مقام قهرمانی و بازنده ها نیز برای مدال برنز به مصاف یکدیگر می روند و تیم های اول تا ششم رده بندی لیگ جهانی هم معرفی خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
کد خبر : 39990
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »