سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور بروندی:

ایران از پیشرفت و توسعه کشورهای افریقایی و اتحاد آنها استقبال می‌کند

danesheroz فروردین ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
ایران از پیشرفت و توسعه کشورهای افریقایی و اتحاد آنها استقبال می‌کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس جمهور بروندی فرمودند: ایران از پیشرفت و توسعه کشورهای افریقایی و اتحاد آنها استقبال می‌کند

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس‌جمهور بُروندی و هیئت همراه، با اشاره به نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران به کشورهای افریقایی تأکید کردند: ایران از پیشرفت و توسعه کشورهای افریقایی و اتحاد آنها استقبال می‌کند.

ایشان با اشاره به اقدامات خصمانه برخی کشورهای اروپایی و همچنین امریکا در استعمار کشورهای افریقایی و ایجاد توطئه و فتنه در این کشورها، خاطرنشان کردند: امیدواریم آینده افریقا و از جمله بروندی بسیار بهتر و همراه با پیشرفتهای روزافزون باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با استقبال از توسعه روابط ایران و بُروندی تأکید کردند: اتحادیه افریقا می‌تواند یک مرکز اقتدار برای همه کشورهای افریقایی باشد و جمهوری اسلامی ایران از همگرایی بیشتر در این اتحادیه حمایت می‌کند.

در این دیدار که محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، رئیس‌جمهور بُروندی با اشاره به روابط ۲۸ ساله ایران و بُروندی، هدف از سفر به تهران را ایجاد تحرک و پویایی بیشتر در روابط دو کشور بیان کرد.

رئیس‌جمهور بُروندی با اشاره به رنج‌های ناشی از استعمار قدرتها در افریقا، گفت: کشورهای افریقایی و از جمله بروندی بدنبال آینده بهتر هستند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۹
کد خبر : 11303
بازدیدها: 300

پاسخی بگذارید »