پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رحیمی در دیدار با نخست وزیر سوریه:

ایران از هر طرحی که موجب پایان یافتن درگیری‌ها و حفظ یکپارچگی سوریه شود حمایت می‌کند

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و سوریه دارای آرمان ها و دشمنان مشترک هستند، گفت: ایران از هر طرحی که موجب پایان یافتن درگیری ها و حفظ یکپارچگی سوریه شود حمایت خواهد کرد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ محمدرضا رحیمی عصر امروز (سه شنبه) در دیدار «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه که در راس هیئتی بلندپایه به تهران سفر کرده است، روابط دو کشور را عمیق و ریشه دار خواند و افزود: روابط دوستانه و صمیمانه دو ملت از نخستین روزهای پس از انقلاب اسلامی شکل گرفته و استحکام این روابط در مقاطع و عرصه های مختلف، بر همگان به اثبات رسیده است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سوریه یکی از کشورهای متفاوت و برجسته در میان کشورهای عرب است، خاطرنشان کرد: ملت ایران هرگز حمایت ها و مواضع سوریه را در دوران دفاع مقدس فراموش نخواهد کرد.

رحیمی با بیان اینکه ایران و سوریه دارای آرمان ها و دشمنان مشترک هستند، تصریح کرد: دشمنان ما امروز برای ضربه زدن به هر دو کشور برنامه ریزی و هماهنگی کرده اند، اما اراده و اعتقاد راسخ دو ملت، توطئه های نظام استکبار را خنثی خواهد کرد.

وی با اشاره به طرح رییس جمهور سوریه برای خاتمه یافتن خشونت ها در این کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر طرحی که موجب پایان یافتن درگیری ها و حفظ یکپارچگی سوریه شود و بر اساس خواست ملت سوریه باشد، حمایت خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: به فضل الهی سوریه پس از پشت سر گذاشتن مشکلات و بحران ها، کشوری قدرتمند و مستحکم تر از گذشته خواهد شد و روزهای پر ثمری را در پیش روی خواهد داشت.

رحیمی بر لزوم تلاش مسوولین دو کشور برای توسعه روابط و همکاری های تهران- دمشق در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی و نفت تاکید کرد و افزود: ارتقاء سطح روابط و همکاری ها تضمین کننده رفاه و آسایش دو ملت است.

وائل الحلقی نخست وزیر سوریه نیز در این ملاقات با تقدیر از تلاش ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از روزهای نخستین بحران در سوریه، اظهار امیدواری کرد این سفر فصل جدیدی را در روابط دو کشور ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه روابط و سطح همکاری های تهران – دمشق در زمینه های تجاری، اقتصادی و فرهنگی می تواند همانند روابط استراتژیک و سیاسی دو کشور ارتقاء پیدا کند، خواستار گسترش سطح مناسبات و همکاری های دو کشور در بخش های مختلف شد.

نخست وزیر سوریه با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی دولت این کشور برای مهار بحران ها، تصریح کرد: ملت سوریه اطمینان دارد که بر این مشکلات فائق آمده و روزهای سخت را سپری خواهد کرد.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۶
کد خبر : 4217
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »