سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آمریکا باید گام نخست را بردارد:

ایران آماده مذاکرات جدی با آمریکا است

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
ایران آماده مذاکرات جدی با آمریکا است

دانش روز: اظهارت روز گذشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس مطبوعاتی بازتاب گسترده ای در رسانه های آمریکایی داشته است

به گزارش دانش روز،  روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” با اشاره به اظهارات روز گذشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان نوشت: رئیس جمهور جدید ایران در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش خواستار مذاکرات جدی برای حل مسئله هسته ای ایران شد که یک دهه است ادامه دارد.

این روزنامه آمریکایی همچنین در برداشتی از اظهارات روز گذشته آقای روحانی مدعی شد: آقای روحانی روز گذشته بارها بر باز بودن ایران برای مذاکرات مستقیم با آمریکا اشاره کرد امری که سال ها نمی شد به آن فکر کرد.

همچنین این روزنامه نوشت: آقای روحانی در عین حال تاکیدکرد که این آمریکا است که باید قدم اول را برای برای حل گره هسته ای با ایران بردارد.

شبکه آمریکایی “ای بی سی نیوز” نیز با پرداختن به اظهارات دکتر روحانی نوشت: دکتر روحانی در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش بعد از سوگند ریاست جمهوری با دفاع از عملکرد و برنامه هسته ای ایران از تحریم های آمریکا و غرب انتقاد کرد.

این شبکه با اشاره به پاسخ آقای روحانی به سوال خبرنگار این شبکه از وی درباره تاثیر تحریم های جدید تصویب شده علیه ایران نوشت: روحانی از آمریکا به خاطر ارسال پیام های ضد و نقیض و جنگ طلبانه انتقاد کرد.

همچنین در گزارش این شبکه آمده است دکتر روحانی بر مصمم بودن ایران برای حل و فصل مناقشه هسته ای با غرب و آمریکا تاکیدکرده و گفت آماده ورود به مذاکرات جدی و واقعی است.

دیگر روزنامه آمریکایی یعنی “لوس آنجلس تایمز ” نیز با پرداختن به اظهارات روز گذشته دکتر روحانی نوشت: ایران آماده مذاکرات سریع و جدی با قدرت های جهانی بر سر برنامه هسته ایش است.

این روزنامه در بخش دیگری نوشت: آقای روحانی بارها تاکید کرده است که می توان با قدرت های جهانی به توافقی دست یافت که بر اساس آن ایران بتواند به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد و در عین حال هم غرب مطمئن شود که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
کد خبر : 47915
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »