چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

ایجاد یک رشته فنی و حرفه ای در هر دبیرستان/ارتقای جایگاه معلم،حرف اول و آخر وزارت آموزش و پرورش

danesheroz فروردین ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
ایجاد یک رشته فنی و حرفه ای در هر دبیرستان/ارتقای جایگاه معلم،حرف اول و آخر وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش ارتقای جایگاه معلم و مهندسی نیروی انسانی را حرف اول و آخر وزارت آموزش و پرورش قلمداد کرد

حمیدرضا حاجی بابایی در نشست اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، با تاکید بر ضرورت مهندسی نیروی انسانی اظهار کرد: ارتقای جایگاه معلم، تحولی نو در آموزش و پرورش ایجاد می کند که آثار و برکات آن سال ها بعد خود را نشان خواهند داد.

 

وی با اشاره به ضرورت توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای در راستای نیل به خود کفایی کشور اضافه کرد: تلاش می کنیم تا در هر دبیرستان یک رشته فنی و حرفه ای دایر شود، ‌همچنین مجوز لازم جهت دایر کردن پایه اول متوسطه نیز صادر شده است.

 

وزیر آموزش و پرورش با استناد به آمار و ارقام منتشر شده تصریح کرد: به فضل الهی آموزش وپرورش در سال های اخیر هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد چشمگیری داشته است، به عنوان مثال تاسال ۸۸ تنها ۹۲ مرکز سمپاد وجود داشته که ۱۱۴ مرکز به آن افزوده شده و هم اکنون ۲۰۶ منطقه و شهر از مدارس سمپاد برخوردارند و دانش آموزان آن از ۶۰ هزار نفر به ۱۵۰ هزار نفر تا مهر ۹۲ افزایش می یابد. همچنین مدارس شاهد از ۹ هزار کلاس به ۱۴۵۰۰کلاس افزایش یافته است و دانش آموزان آن نیز صددرصد رشد داشته است و این امر حاکی از استقبال عمومی اولیا و اعتماد آنان به اینگونه مدارس است.

 

حاجی بابایی به وجود رقابت سالم و فشرده بین مدارس اشاره کرد و افزود: از این پس مدارسی موفق به جذب دانش آموز بیشتر می شوند که از کیفیت آموزشی و پرورشی برخوردار باشند.

 

وی با مهم خواندن هوشمند سازی مدارس تصریح کرد: مدارس به ویژه مدارس سمپاد و شاهد باید به برترین تکنولوژی روز تجهیز شوند تا بستر رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان ایران اسلامی به بهترین وجه فراهم شود.

 

پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۵
کد خبر : 10737
بازدیدها: 266

پاسخی بگذارید »