دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ایجاد و توسعه مدارس ایرانی در کشورهای اروپایی/ تقاضای برخی کشورها برای راه‌اندازی مدارس ایرانی

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰

احداث ۷۰هزار مترمربع فضاهای آموزشی در ۲۶ واحد فرهنگی شامل مدارس، هنرستان های فنی و حرفه ای و مدارس استثنایی در قالب ۴۰۰واحد کلاس درسی و ۱۲واحد کارگاه های آموزشی، موهبت ماندگار مهندس جواد موفقیان به عرصه تعلیم و تربیت کشورمان است

صبح امروز مراسم رونمایی تندیس خیر نیک اندیش مهندس جواد موفقیان با حضور برخی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مجمع خیرین مدرسه ساز کشور و همچنین اعضای خانواده این خیر بزرگ، در مجتمع آموزشی نابینایان مهندس جواد موفقیان واقع در غرب تهران، برگزار شد.

احداث ۷۰هزار مترمربع فضاهای آموزشی در ۲۶ واحد فرهنگی شامل مدارس، هنرستان های فنی و حرفه ای و مدارس استثنایی در قالب ۴۰۰واحد کلاس درسی و ۱۲واحد کارگاه های آموزشی، موهبت ماندگار مهندس جواد موفقیان به عرصه تعلیم و تربیت کشورمان است.

همچنین وی مجموعه ای از مدارس و خوابگاه و تالار اجتماعات و همایش را در مجتمع پسرانه نابینایان تهران را احداث و تقدیم فرزندان روشندل این مرز و بوم کرده است.

تصویب واگذاری پروژه های نیمه تمام آموزشی دولت به خیرین مدرسه ساز

“مرتضی رئیسی” معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در این مراسم و با بیان اینکه اگر بخواهیم چند خیر بزرگ را نام ببریم، یکی از آنها جواد موفقیان است، اظهار کرد: ایجاد ۷۰هزار فضای آموزشی برای ۱۴هزار دانش آموز، کار بزرگی است که مهندس موفقیان آن را به انجام رسانده است.

وی افزود: قطعاً خداوند نعمت بزرگی به وی عطا کرده است که توانسته با گذشت از مال و وقف ثروت خود در زمینه فرهنگ سازی و در عرصه بزرگ آموزش و پرورش کشورو برای بهترین های این ملت که همان دانش آموزان هستند، قدم برداشته و حرکت کند.

رئیسی در ادامه گفت: بنده به نمایندگی از وزیر آموزش و پرورش و تمامی مسئولین وزارت آموزش و پرورش از مهندس جواد موفقیان تقدیر و تشکر می کنم و امیدواریم اقدامات شایسته و خیرخواهانه وی، زمینه ساز حضور افراد متمکن در جهت تامین و توسعه فضای آموزشی در کشور باشد.

وی با اشاره به مجمع خیرین مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: در طی سالهای اخیر، گام های بزرگی در راستای توسعه کمی و کیفی فضاهای آموزشی کشور برداشته شده است که در این میان مجمع خیرین مدرسه ساز سهم بسزایی دارد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: اگر قرار بود چنین تشکیلات خیرخواهانه ای را دولت راه اندازی کند، باید ده ها میلیون تومان هزینه می کرد و صدها هزار نفر را نیز به کار می گماشت، اما خیرین مدرسه ساز از سال ۱۳۷۹، بدون هیچ چشمداشتی در عرصه مدرسه سازی و ارائه خدمات بهینه آموزشی دانش آموزان ایرانی، تلاش می کنند.

رئیسی بابیان اینکه به موازات فعالیت های خیرین مدرسه ساز، دولت نیز مشارکت های خوبی در طی سالهای اخیر داشته است، گفت: امسال برنامه جدیدی درخصوص ساخت مدرسه پیاده خواهد شد که در قالب بودجه ۹۲ آورده شده است و در کمیسیون تلفیق تصویب شده و به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیز تصویب خواهد شد.

وی افزود: برنامه ای در نظر گرفته شده است تا پروژه های نیمه تمام دولت درخصوص ساخت فضاهای آموزشی طبق شرایطی به خیرین واگذار شود و خیرین با انتخاب خود در این عرصه مشارکت کنند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۷هزار پروژه آموزشی در استانهای کشور نیمه تمام مانده است که با تصویب این طرح در مجلس شورای اسلامی، خیرین در اتمام پروژه های نیمه تمام آموزشی دولت، ورود پیدا خواهند کرد.

رئیسی با ابراز امیدواری خاطرنشان کرد: با تصویب این طرح، خیرین قطعاً مطمئن خواهند شد که دولت به تعهدات خودش عمل خواهد کرد.

ایجاد و توسعه مدارس ایرانی در کشورهای اروپایی

تقاضای برخی کشورها برای راه اندازی مدارس ایرانی

“علی اصغر یزدانی” قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات ارزشمند مهندس جواد موفقیان اظهار کرد: به همت بلند خیرین مدرسه ساز، مجمع خیرین مدارس خارج از کشور نیز راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه در بیش از ۸۳ کشور، ۱۴۸ مدرسه ایرانی فعال است، ادامه داد: امسال در کشور عراق، ۵مدرسه راه اندازی شد که این رقم در مهرماه ۹۲ به ۷مدرسه خواهد رسید. همچنین ۵ مدرسه ایرانی در کشورافغانستان راه اندازی شده است.

یزدانی افزود: در طی ۲سال گذشته، توسعه مدارس ایرانی در ۱۹ شهر از کشورهای مختلف به صورت جدی دنبال و انجام شد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور همچنین خاطرنشان کرد: قصد داریم تا توسعه فضاهای آموزشی ایرانی را در دیگر کشورها دنبال کنیم تا خانواده های ایرانی ساکن در دیگر کشورها، دغدغه تحصیل فرزندان خود را در مدارس غیر ایرانی نداشته باشند و فرزندان خود را در مدارس ایرانی ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از این اقدامات صورت گرفته است، گفت: در کشور امارات ۹مجتمع بزرگ آموزشی ایرانی راه اندازی شده است که بعضاً تا ۲۰۰۰ دانش آموز دارد. همچنین در کویته ۵مجتمع آموزشی راه اندازی شده که بالغ بر ۱۶۰۰دانش آموز ایرانی را پوشش داده است.

یزدانی با بیان اینکه از برخی کشورها تقاضاهایی مبنی بر راه اندازی مدارس ایرانی وجود دارد، اظهارکرد: جهت ایجاد و توسعه مدارس ایرانی در کشورهای اروپایی نیز پیگیری هایی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان سخنانش عنوان کرد: دانش آموزان ما باید با اندیشه و شخصیت مهندس جواد موفقیان آشنا شوند و باید افکار این انسان بزرگوار در مدارس ترویج داده شود.

تحصیل ۶۰۰۰دانش آموز استثنایی در ۶۳مدرسه تهران

براساس این گزارش، “سید علی یزدیخواه” مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز با بیان اینکه تجلیل از مهندس موفقیان، تجلیل از یک فرهنگی است، اظهار کرد: در شهر تهران، بین ۵۸۰۰ تا ۶۰۰۰ دانش آموز استثنایی وجود دارد که در ۶۳ مدرسه درس می خوانند .

وی با بیان اینکه نیازهای دانش آموزان استثنایی با دانش آموزان عادی متفاوت است، گفت: هزینه ای که برای تحصیل یک دانش آموز استثنایی برآورد شده است، ۷یا ۸برابر هزینه ای است که برای یک دانش آموز عادی صرف می شود.

یزدیخواه تصریح کرد: نگاه به دانش آموز استثنایی در برطرف کردن نیازهای وی باید ویژه باشد و می طلبد که در یک بسیج عمومی، خدمات شایسته ای به این دسته از دانش آموزان عرضه شود.

وی افزود: مهندس جواد موفقیان، با ساخت حدود ۷۰هزار فضای آموزشی و همچنین مدارس استثنایی، کار بزرگی را در خدمت به دانش آموزان استثنایی به انجام رسانده است.

راه اندازی مجمع خیرین مدرسه ساز ایرانی در ۴شهر کانادا

مشارکت ۱۰۰هزار دانش آموز در عرصه مدرسه سازی

“محمدرضا حافظی” رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه امسال نگران بودم که حضور مردم در عرصه مدرسه سازی با توجه به مشکلات اقتصادی کاهش یابد، گفت: برخلاف این تصور، امسال جشنواره های خیرین مدرسه ساز در ۵۵۰شهر و ۳۱ استان کشور برگزار شد و شاهد حضور مهربانانه و خیرخواهانه مردم در ساخت مدرسه بودم.مردم میلیون میلیون برای ساخت مدرسه ثبت نام و کمک کردند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار خیر مدرسه ساز در سطح کشور فعالیت می کنند، اظهارکرد: در سال جاری ۱۰۰هزار دانش آموز در امر ساخت مدرسه، مشارکت کردند.

حافظی با اشاره به ساخت مدارس ایرانی در دیگر کشورها خاطرنشان کرد: حرکت خیرخواهانه مردم و خیرین مدرسه ساز در فرامرزها نیز شروع شده و مجامع خیرین مدرسه ساز در امارات متحده عربی، ترکیه راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: امروز در امارات متحده عربی مدرسه توحید ویژه دانش آموزان ایرانی ساخته شده است. در ۴ شهر کانادا نیز در آینده ای نزدیک مجامع خیرین مدرسه ساز راه اندازی خواهد شد و برنامه ای نیز برای راه اندازی مجامع خیرین مدرسه ساز در انگلستان و آمریکا داریم.

گفتنی است؛ دانش آموزان روشندل مجتمع شهید محبی تهران سرود “ای ایران” را در این مراسم به زیبایی هر چه تمام به اجرا گذاشتند، همچنین دانش آموز روشندل دیگری نیز با ارائه دکلمه ای، از زحمات مهندس جواد موفقیان تشکر و قدردانی کرد.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۷
کد خبر : 17725
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »