جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اگر شهردار کرج بودید چه اقداماتی را انجام می دادید؟

danesheroz1 آذر ۱, ۱۳۹۲ ۰
اگر شهردار کرج بودید چه اقداماتی را انجام می دادید؟

دانش روز: شهروندان کرجی این بار خود را جای شهردار می گذارند تا بیاندیشند که چگونه می توان با ارائه ایده های ارزشمند و با در نظر گرفتن طرح های مثمر ثمر، شهر را بهتر اداره کنند

به گزارش دانش روز، مدیریت اجتماعی شهرداری کرج در اقدامی، برگزاری مسابقه ای با عنوان “اگر شهردار کرج بودید چه اقداماتی انجام می دادید” را به منظور جمع آوری نظرات و دیدگاه های مردمی در خصوص مدیریت شهری کلانشهر کرج، در دستور کار قرار داده است.

هر شهروند یک ایده ارزشمند

شهردار کرج در این خصوص گفت: به تعداد شهروندان نظر و ایده های مختلف برای اداره شهر وجود دارد که هر یک از این نظرات می تواند با تجمیع یا بررسی دقیق تر به ایده ای ارزشمند برای اداره شهر بدل شود.

علی ترکاشوند افزود: بر همین اساس ایجاد ساز و کاری برای جذب و جمع آوری این نظرات در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد مدیریت اجتماعی شهرداری، با برگزاری مسابقه ای برای شهروندان، دیدگاه های آنان در این خصوص را به رقابت بگذارد.

ترکاشوند با بیان اینکه مشکلات و مسائلی در شهر موجود است که از دید مسئولان پنهان می ماند، اضافه کرد: گاهی مسئولان به دلیل ارتباط مستمر با امور روزمره یا فرصت محدود، امکان اندیشیدن و توجه به برخی موارد را ندارند.

تماس مستمر مردم با مبتلات و مشکلات شهری

این مسئول یادآور شد: در چنین مواقعی مردم به دلیل ارتباط مستمر با مبتلات و نیازهای شهر  به خوبی می توانند این نکات را درک کرده و آنها را به مسئولان انتقال دهند.

توقع اقوام از شهر متفاوت است

با توجه به اینکه ایران کوچک مشتمل بر قومیت های مختلف و نیازهای متعددی است که در هر بخش و هر نقطه نیازها و توقعات گوناگونی متناسب با این قومیت ها در عرصه مدیریت شهری وجود دارد، به نظر می رسد این امور را جز ساکنان و شهروندان مناطق مذکور نمی توانند درک کنند.

بر همین اساس تنها همین افراد هستند که می توانند همچون پلی، ربط دهنده و انعکاس دهنده حقایق و دیدگاه های موجود شهر به مسئولان خود باشند.

در چنین شرایطی تسهیل و تدبیر روندی که بتوان این دیدگاه ها را به گوش مسئولان رساند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

“اگر شهردار کرج بودید چه اقداماتی را انجام می دادید؟”

مدیراجتماعی شهردار کرج، نشانی www.mkaraj.ir و لینک قرار گرفته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج را برای ثبت این نظرات معرفی کرد و اظهار داشت: شهروندان می توانند با مراجعه به این سایت، ایده ها و نظرات خود را در خصوص اینکه “اگر شهردار کرج بودید چه اقداماتی را انجام می دادید؟” به دبیرخانه ارسال نمایند.

محسن برجی، از اهدای ۱۰ هدیه ارزشمند به بهترین ایده ها و نظرات خبر داد و افزود: تقدیم سکه تمام، نیم و ربع سکه، به سه نفر نخستی که زیباترین نگاه و دیدگاه را نسبت به مشکلات و دغدغه های شهری داشته باشند، در قالب این مسابقه پیش بینی شده است.

برجی همچنین به اهدای هدیه ارزشمند و معنوی کمک هزینه سفر به زیارت امام الرئوف امام رضا(ع) به عنوان بخش دیگری از این هدایا اشاره کرد و یادآور شد: به چهار نفر از شرکت کنندگان در مسابقه فوق به قید قرعه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس ارائه خواهد شد.

با این رویکرد ما نیز می توانیم به عنوان یک شهروند مشکلات و دغدغه ها را رصد کرده و با دخیل شدن در اداره شهر، رنگ و بوی تازه ای به فضایی که در آن نفس کشیده و به تردد روزانه می پردازیم، دهیم.

منبع: کامنا
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
کد خبر : 75276
بازدیدها: 319

پاسخی بگذارید »