یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

این بیماری را فقط خوش تیپ ها می گیرند!

danesheroz2 تیر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
این بیماری را فقط خوش تیپ ها می گیرند!

دانش روز: آمارهای جدید نشان می دهند افرادی که بیش از ۲ ساعت در روز را برای آراسته کردن خود وقت می گذارند از نوعی بیماری “کمبود روان شناختی درون” رنج می برند

به گزارش دانش روز، روانشناسان با انجام آزمایشاتی دریافتند کسانی که بیش از حد به تیپ و نوع لباس پوشیدن خود و دیگران حساس اند از سلامت دیگر اعضای بدن خود غافل می مانند و امروزه بسیاری از بیماری ها گریبانگیر افرادی می شود که وقت زیادی را به پوشش و آرایش خود اختصاص می دهند.
بررسی ها نشان می دهند، آراسته شدن امری است که درجه و میزان آن در افراد مختلف متفاوت است. برخی این امر را بیش از حد الزام می دانند و در تمام مکان ها سعی دارند خود را بهترین نشان دهند، این افراد معمولا از نوعی بیماری روحی روانی به نام “کمبود روان شناختی درون” رنج می برند و به مرور زمان باعث می شود تا خود را پایین تر از سطح اجتماع و دیگران بدانند و دیگر امکانی برای رشد و ترقی خود نیابند. این افراد معمولا با اضطراب، استرس و تنش های عصبی مواجه می شوند و افراد انتقادپذیری نیستند.

روانشناسان همچنین بر این باورند توجه کردن به ظاهر و نوع پوشش برای هر فرد برای حضور در اجتماع بسیار ضروری است اما نه در حدی باشد که شخص را ساعت ها جلو آینه یا پشت ویترین مغازه ها نگه دارد و از کارهای واجب روزمره دیگر باز دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶
کد خبر : 33763
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »