یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با روز زن

اولین کنگره بزرگداشت مقام حضرت زهرا (س) در البرز برگزار می‌شود

danesheroz فروردین ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
اولین کنگره بزرگداشت مقام حضرت زهرا (س) در البرز برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برگزاری اولین کنگره بزرگداشت مقام حضرت فاطمه زهرا(س) در البرز خبر داد

مجتبی ابراهیمی  اظهار داشت: این کنگره همزمان با روز زن در این استان برگزار می‌شود.

وی معرفی یگانه بانوی جهان و ارائه الگوی ایده‌آلی از شخصیت زن و سبک زندگی اسلامی با الگوبرداری از شخصیت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و شناساندن ابعاد شخصیتی این بزرگوار را از اهداف برگزاری این کنگره عنوان کرد.

این مسئول با بیان اینکه زنان در جوامع اسلامی الگوهای بسیار بزرگی دارند افزود: زنان و دختران در جوامع اسلامی دارای الگوی بزرگی چون دخت نبی مکرم اسلام هستند که می‌توانند با الگوپذیری از ایشان راه درست زندگی کردن را بیاموزند.

وی در ادامه سخنان خود به برنامه‌های اولین کنگره بزرگداشت مقام فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: آغاز کنگره با اجرای نمایش‌های مذهبی توسط گروه‌های هنری برتر استان خواهد بود که از شهادت حضرت زهرا (س) تا روز ولادت آن بانوی مکرمه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: از دیگر برنامه‌های این کنگره می‌توان به اجرای عصر شعر فاطمی با حضور شاعران شاخص آئینی کشور، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری و تجسمی، برپایی نمایشگاه‌های عفاف و حجاب، مسابقات کتابخوانی، همایش‌های ادبی و شب شعرهای فاطمی، جلسات پرسمان عفاف و حجاب و سبک زندگی فاطمی در مدارس و دانشگاه‌ها، همایش‌ها و سخنرانی پیرامون ابعاد شخصیتی و خطبه‌های حضرت زهرا (س) اشاره کرد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: تقدیر از بانوان فعال فرهنگی استان، تقدیر از گروه‌های برتر هنری استان و اجرای موسیقی، سرود و دکلمه، کارگاه خوشنویسی و طراحی از برنامه‌هایی است که در مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۹
کد خبر : 12153
بازدیدها: 461

پاسخی بگذارید »