پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین پلیس محجبه زن

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
اولین پلیس محجبه زن

دانش روز: دونا الجمّال با سن ۲۶ سال به عنوان اولین پلیس محجبه در یکی از ادارات پلیس سوئد استخدام و مشغول به کار شد. وی نه تنها حجاب اسلامی خود را مانعی برای فعالیت حرفه ای خود نمی داند بلکه آنرا یک دارایی برای خود بشمار می آورد

به گزارش دانش روز، از  ۵سال پیش قانون ممنوعیت استخدام افرادی که ملزم به پوشش حجاب، ردا یا عمامه به عنوان بخشی از لباس مذهبی خود هستند، در اداره ی پلیس سوئد وضع شد. از همان سال این موضوع در این کشور به عنوان یک موضوع بحث برانگیز بوده و تا کنون هیچ زنی با پوشیدن حجاب مسلمان در آکادمی پلیس سوئد حضور نداشته است .
با این حال دونا الجمّال که از دوران کودکی می خواست یک افسر پلیس شود ، اخیرا وارد پلیس شد. وی می گوید : من کار کردن با مردم را دوست دارم ، کمک به مردم را دوست دارم ، و من همیشه می دانستم که این کار مناسب شخصیت من است و این موضوع نشان می دهد که ما زنان محجبه نه تنها ضعیف و مظلوم نیستیم بلکه قوی و مستقل هستیم .

آکادمی پلیس قبل از پذیرش الجمّال وی را برای انجام دادن خدمات مخصوصی به یکی از زندان های سوئد فرستاد . اما آیا حجاب برای او مشکل پدید آورد؟ به گفته ی وی نه تنها هرگز اینطور نبود بلکه حجاب باعث شد او همیشه احساس خوبی داشته باشد و دیگر کارکنان به او احترام بگذارند . دونا فکر می کند که تمام حرفه ها نیازمند افرادی با پیشینه ی فرهنگی و مذهبی مختلف دارند .

 او ادامه داد: واضح است که من حجاب را با دانش بدست آورده ام . از آن زمان که بعنوان یک زن محجبه وارد پلیس شده ام ، اعمال من توسط دیگران به دقت نظاره می شود و علتش این است که من اولین کسی هستم که با حجاب بعنوان پلیس انتخاب شده ام و من اکنون بعنوان یک الگو به شمار می روم و باید درس عبرت صحیحی برای دیگران باشم .

منبع:دانا

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۲
کد خبر : 54649
بازدیدها: 135

پاسخی بگذارید »