چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین همبرگر آزمایشگاهی فردا در لندن سرو می شود

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اولین همبرگر آزمایشگاهی فردا در لندن سرو می شود

دانش روز: دانشمندان فردا دوشنبه ۱۴ مرداد ماه در غرب لندن اولین همبرگر را که گوشت آن در آزمایشگاه تولید شده سرو خواهند کرد

به گزارش دانش روز، همبرگر آزمایشگاهی که از سلولهای بنیادین گاو کشت شده و نخستین نمونه از محصولی است که خالقش آن را پاسخی به کمبود جهانی غذا و کمک به مقابله با تغیرات جوی می داند.

این همبرگر سرخ می شود و مزه آن توسط دو داوطلب امتحان خواهد شد.

این همبرگر نتیجه سالها تحقیق مارک پست دانشمند هلندی و زیست شناس دانشگاه ماستریخت است که تلاش می کند نشان دهد چگونه گوشتی که در ظرفهای آزمایشگاهی رشد کرده می تواند گزینه ای برای گوشت احشام باشد.

گوشت این همبرگر از ۲۰ هزار رشته پروتئنی کشت شده از سلولهای بنیادین گاو در آزمایشگاه مارک پست تشکیل شده است.

دانشمندان برای تهیه این همبرگر گوشت کشت شده را با سایر مواد تشکیل دهنده همبرگها چون نمک، خرده نان و پودر تخم مرغ ترکیب کرده اند. آب چغندر قرمز و زعفران نیز برای ارائه رنگ طبیعی به این محصول افزوده شده است.

پست طی بیانیه ای گفت: همبرگر ما از سلولهای ماهیچه یک گاو تولید شده و ما آنها را تغییر نداده ایم. موفقیت این همبرگر در گرو ظاهر، احساس و طعم واقعی گوشت است.

در نظر مارک پست موفقیت این همبرگر تنها داشتن مزه واقعی نیست، بلکه چشم انداز رسیدن به یک گزینه ثبات پذیر، اخلاقی و دوستدار محیط زیست برای تولید گوشت است.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، تولید سالانه گوشت تا سال ۲۰۳۰ باید به ۳۷۶ میلیون تن برسد. این درحالی است که میزان تولید گوشت طی سالهای ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ ، ۲۱۸ میلیون تن بوده است، با توجه به افزایش جمعیت جهان انتظار می رود که تولید گوشت نیز روند افزایش مشابهی را طی کند.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 46345
بازدیدها: 318

پاسخی بگذارید »