چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین نشست شورای بسیج رسانه در البرز برگزار شد

danesheroz1 مرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
اولین نشست شورای بسیج رسانه در البرز برگزار شد

دانش روز: اولین نشست شورای سازمان بسیج رسانه استان البرز باحضور اعضای جدید این شورا، معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز، مدیران کل اجتماعی و روابط عمومی استاندار، معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران صدا وسیما برگزار شد

به گزارش دانش روز، دراین نشست معان سیاسی و امنیتی استانداری البرز تشکیل سازمان بسیج رسانه را گامی مطمئن و موثر برای سازماندهی نیروهای انقلاب در عرصه رسانه برشمرد.

ناصر رجبی با اشاره به این مطلب رسانه هارا مهمترین  صحنه رویارویی انقلاب و غرب معرفی و حضور جدی و موثر در این میدان را خواستار شد.

رئیس شورای سازمان بسیج رسانه استان البرز تاکید کرد: بسیج به عنوان یک نهاد مردمی همواره در تمام عرصه ها به خوبی نقش آفرینی کرده است.

رجبی  گفت: ورود بسیج به عرصه رسانه می تواند آثار وبرکات فراوانی در این عرصه داشته باشد.
وی تصریح کرد: هرکجا بسیج وارد شده منشاء خیرو برکت و آثار ماندگار ازخود گردیده وقطعا تشکیل سازمان بسیج رسانه  میتواند گامی موثر در عرصه های مختلف استان باشد.

وی درادامه این سخنان با تاکید بر ساماندهی رسانه های جمعی و خبرنگاران در استان البرز افزود: اکنون حدود ۱۱۴ رسانه در این استان فعالیت دارندکه توجه به نیازهای آنها ضروری است.

همچنین در این نشست علی جعفری مسئول سازمان بسیج رسانه استان البرز با ارایه گزارشی از نحوه شکل گیری این سازمان ،سازمان بسیج رسانه را سازمانی پویا و  مطالبه گر معرفی و گفت : این سازمان بزرگترین و کارآمدترین مجموعه فعال در عرصه رسانه خواهد بود.

وی باتشریح اهداف و وظایف این سازمان ،برنقش آفرینی اعضاء سازمان فارق از جایگاهها ومناسب اجرایی و مدیریتی تاکید و اظهارداشت:تلاش شده تا ازاکثریت افراد بانفوذ و تاثیرگذار درعرصه رسانه بهره برده شود واین عرصه برای حضور پررنگ تر فعالان رسانه ای همجنان باز است.

وی باتشریح ساختارسازمانی بسیج رسانه تشکیل کارگروهای تخصصی دراین سازمان را ابتکاری ماندگار برای پویای و ایفای نقش مطالبه گری خبرنگاران در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و …معرفی کرد.

درادامه این نشست موضوع ساماندهی خبرنگاران ازسوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد ارزیابی قرار گرفت و ضمن تاکید برانجام این مهم کارگروه فرهنگی این سازمان موظف شد بابرگزاری نشست تخصصی نسبت به شناسایی نقاط قوت و ضعف این طرح اقدام و نتیجه کارشناسی موضوع را به این شورا اعلام نماید.

برگزاری همایش فعالان رسانه ای باعنوان طرح بیعت ۱ باحضور کلیه فعالان عرصه رسانه دریکی از مراکز اردویی استان با تصویب این شورا دردستور کار این سازمان قرار گرفت .

همچنین مقرر گردید سازمان بسیج رسانه در هفته دفاع مقدس بمنظور مشارکت هرچه بیشتر رسانه ها و فعالان رسانه ضمن ارایه برنامه زمینه نقش آفرینی بیشتر خبرنگاران را فراهم سازد.

گفتنی است دراین نشست علاوه براین مصوبات ۷ موضوع دیگر در دستور کارسازمان قرار گرفت که در جلسات بعدی این شورا به آنها پرداخته خواهد شد.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶
کد خبر : 52099
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »