پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین خلبان شهید جمهوری اسلامی ایران که بود؟

danesheroz1 بهمن ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
اولین خلبان شهید جمهوری اسلامی ایران که بود؟

دانش روز: رئیس شورای شهر تهران به مناسبت سالروز دیدار همافرها با امام (ره) به منزل شهید سرلشگر محمد صالحی نخستین شهید خلبان جمهوری اسلامی ایران رفت.

به گزارش دانش روز، شهید سرلشگر محمد صالحی اولین شهید خلبان جمهوری اسلامی رفت که روز اول جنگ شهید شده است. سرلشگر محمد صالحی جزو نخستین افرادی بوده است که به متجاوزان میهن اسلامی پاسخ داده و در راه بازگشت از همان عملیات نیز به همراه کمک خلبان، شهید و هواپیمای ایشان سقوط کرد. همچنین خالد حیدری کمک خلبان او و اهل سنت بوده است.

 احمد مسجد جامعی در حاشیه برنامه کشف تهران که هر هفته جمعه ها برگزار می شود به مناسبت سالروز دیدار امام خمینی (ره) با همافرها به منزل شهید سرلشگر محمد صالحی اولین شهید خلبان جمهوری اسلامی رفت که روز اول جنگ شهید شده است. سرلشگر محمد صالحی جزو نخستین افرادی بوده است که به متجاوزان میهن اسلامی پاسخ داده و در راه بازگشت از همان عملیات نیز به همراه کمک خلبان، شهید و هواپیمای ایشان سقوط کرد. همچنین خالد حیدری کمک خلبان او و اهل سنت بوده است. دختر او نام این پرواز را وحدت گذاشته بود.

خلبان محمد صالحی روز دوازدهم بهمن سال ۵۷ به پیشواز هواپیمای امام (ره) نیز رفته بود. وی در سال ۵۶ رتبه نخست دانشگاه خلبانی تگزاس را نیز گرفته بود.
برنامه کشف تهران به منظور بازدید از بناهای تاریخی و مکان های مهم هر منطقه از شهر تهران هر هفته جمعه ها برگزار می شود.
منبع: مهر
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۵
کد خبر : 92255
بازدیدها: 297

پاسخی بگذارید »