دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین تبلت تمام پلاستیکی دنیا + تصاویر

danesheroz1 اسفند ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
اولین تبلت تمام پلاستیکی دنیا + تصاویر

دانش روز: پژوهشگران از ساخت یک فناوری منحصر به فرد که توانایی انعطاف پذیری خارق العاده به تبلت‌ ها می‌دهد در آینده‌ی نزدیک خبر دادند که می‌تواند تغییر شکل‌ هایی منحصر به فرد به تبلت‌ ها بدهد

به گزارش دانش روز، پژوهشگران حوزه‌ی رایانه‌ای در نظر دارند که تکنولوژی Rollup را در وسایل دیجیتالی وارد نمایند.

اولین تبلت تمام پلاستیکی دنیا+تصاویر
گفتنی است، دانشمندان در نظر دارند تا با ایجاد نسل جدید ترانزیستو‌ر‌ها، امکان ایجاد ابزار‌های دیجیتالی هوشمندتر به نسبت نمونه‌های امروزی را ایجاد نمایند.
اولین تبلت تمام پلاستیکی دنیا+تصاویر
بررسی‌ها نشان می‌دهند با ورود نسل جدید ترانزیستور‌ها، افراد قادر به استفاده از تبلت‌ها، گوشی‌های تلفن همراه هوشمند انعطاف پذیر خواهد بود که حتی می‌توانند آن را به شکل یک مقوا خم و راست نمایند. این فناوری جدید بر اساس ادعای کارشناسان تا چند سال آینده در دسترس خواهد بود و امکان چین خوردن و خم نمودن وسایل دیجیتالی را برای کاربران فراهم خواهد ساخت.

این فناوری نو ظهور که SGT نام گرفته به صورت عمده بر ساخت ترانزیستور‌های فوق هوشمند تمرکز دارد.

طراحان این پروژه ادعا می‌کنند که استفاده از این نسل جدید ترانزیستور که امکان رول کردن وسایل هوشمند مانند روزنامه را در اختیار کاربران قرار خواهد داد، سبب صرفه جویی فراوان در هزینه‌های تولید و نگه داری این وسایل و سهولت جا به جایی و استفاده برای کاربران خواهد شد.

دانشمندان استفاده از فناوری‌های مشتق شده از پلاستیک را برای ساخت تجهیزات این “ترانزیستور‌های مینیاتوری” در آینده بسیار ضروری عنوان کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۲
کد خبر : 98485
بازدیدها: 220

پاسخی بگذارید »