سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین دوره مسابقات قرآنی تلاوت برگزار می شود

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
اولین دوره مسابقات قرآنی تلاوت برگزار می شود

دانش روز: اولین دوره مسابقات قرآنی تلاوت با هدف توسعه ترجمه و مفاهیم در بین قاریان و با رویکردی جدید در عرصه مسابقات قرآنی برگزار خواهد شد.

 به‌ گزارش دانش روز، جواد تجلیان مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اهمیت قرائت و حفظ آیات وحی در توسعه و نشر آموزه‌های والای قرآن کریم و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر درک آیات و القای آن با استفاده از الحان مناسب به مخاطب گفت: اولین دوره مسابقات قرآنی تلاوت با رویکرد جدید در عرصه مسابقات قرآنی توسط سازمان دارالقرآن الکریم با همکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در خصوص اهداف برگزاری مسابقات تلاوت تصریح کرد: در واقع این مسابقات دو هدف عمده توسعه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در میان قاریان و حافظان و تسلط بیشتر آن‌ها بر آیات الهی جهت القای معانی به مخاطبین و همچنین ترویج تلاوت از حفظ قرآن کریم در بین قاریان را دنبال می‌‌کند.

مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم افزود: این مسابقات در رشته‌های قرائت (تحقیق) و حفظ کل قرآن کریم در دو گروه آقایان (در دو رده سنی بالا و پائین ۱۶ سال) و خانم‌ها (در رده سنی بالای ۱۶ سال) و در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

تجلیان ادامه داد: ثبت نام اولین دوره مسابقات قرآنی تلاوت از شنبه ۵ مرداد آغاز و تا سه‌شنبه ۵ شهریور ادامه دارد. ضمنا ثبت نام این مسابقات فقط از طریق ادارات تبلیغات اسلامی سراسر کشور انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه قاریان شرکت کننده در رشته تحقیق برادران لازم است قطعات منتخب را حفظ و آشنایی کافی با مفاهیم آیات داشته باشند اظهار داشت: قطعات منتخب برای یرادران بالای ۱۶ سال در مرحله استانی ۸ قطعه و در مرحله کشوری ۱۳ قطعه خواهد بود.

جواد تجلیان در همین زمینه افزود: همچنین برای یرادران پائین ۱۶ سال و خواهران بالای ۱۶ سال قطعات انتخابی در مرحله استانی ۵ قطعه و در مرحله کشوری ۸ قطعه می‌‌باشد.

مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن الکریم گفت: رده سنی زیر ۱۶ سال شامل متولدین ۷۶/۷/۱ به بعد و رده سنی بالای ۱۶ سال شامل متولدین متولدین قبل از ۷۶/۶/۳۱ می‌باشد.

گفتنی است، قطعات انتخابی برای استفاده شرکت کنندگان بر روی سایت تلاوت به نشانی www.telavat.ir قرار دارد.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۷
کد خبر : 49619
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »