جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین اقدام در مار گزیدگی چیست؟

danesheroz1 مرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
اولین اقدام در مار گزیدگی چیست؟

دانش روز: آرامش بیماری که دچار مارگزیدگی و عقرب گزیدگی شده است باعث کند شدن جریان خون و به تاخیر افتادن حرکت سم در بدن می شود

به گزارش دانش روز، دکتر شاهین شادنیا، متخصص سم شناسی گفت: با شروع فصل گرما و تردد مردم در حاشیه رود خانه ها و مناطق تفریحی و بیابانی خطر انواع مارگزیدگی و عقرب گزیدگی افزایش می یابد.
وی در مورد رعایت نکات ایمنی در این گونه موارد گفت: بهترین کار در این مواقع دور کردن بیمار از محل حادثه و رساندن آن به نزدیکترین محل درمانی است چون در صورت باقی ماندن در محل امکان گزیدگی مجدد وجود دارد.
وی یادآور شد: از دیگر موارد ایمنی در جهت جلوگیری از مارگزیدگی این است که محل های مورد نظر جهت استراحت را قبل از اقامت بازرسی کنیم و در موقع تردد دراین محل ها بهتر است از کفشهای مناسب استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در زمان مارگزیدگی و عقرب گزیدگی باید عضو مورد نظر را با آتل بسته و آن را پایین تر از سطح قلب قرار بدهیم و از بستن کش، کمربند و تیغ زدن و گذاشتن کسیه یخ باید خودداری کرد زیرا  برخی افراد به علت بی اطلاعی از این گونه موارد نه تنها کمکی به بیمار نمی کنند حتی ممکن است آسیب بیشتری را هم به بیمار وارد کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰
کد خبر : 48780
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »