پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولویت توسعه مدارس در زندان های استان البرز

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
اولویت توسعه مدارس در زندان های استان البرز

دانش روز: مدیر کل بازسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز گفت: توسعه و ارتقای سطح علمی مدارس زندانهای استان از اولویتهای مهم این اداره کل است

  به گزارش دانش روز، علی بهرامی در دیدار با مدیر کل زندانهای استان البرز افزود: بسیج امکانات در جهت توانبخشی آسیب دیدگان اجتماعی باید در دستور کار تمامی نهادهای حمایتی و اجتماعی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در این بخش ما می توانیم همکاری خوبی با مجموعه بنیاد تعاون زندانیان استان البرز داشته باشیم، هرچند این همکاری وجود دارد اما باید دامنه آن گسترده تر شود.

وی یادآور شد: در سال گذشته از طرف خیرین مدرسه ساز هزار میلیارد تومان جهت ساخت و تجهیز مدارس کمک شد که برای توسعه مدارس زندان ها برخی جلسات خیرین مدرسه ساز در ندامتگاههای این استان برگزار شود.

مدیر کل زندانهای البرز هم در این دیدار گفت: ساخت و تولید میز و نیمکت مدارس در کارخانجات بنیاد تعاون زندانهای استان البرز هم در بازتوانی زندانیان و هم در آموزش و بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه موثر است.

سید  ابوالقاسم علوی افزود: اکنون تولید بخشی از نیمکتهای مدارس در این مجموعه انجام می شود که امیدواریم این قرارداد همکاری با افزایش کیفیت و سرعت دهی به کارها وسعت گسترده تری یابد .

وی تصریح کرد: مطالعات و بررسی های انجام شده نشان می دهد فرار از مدرسه و ترک تحصیل اولین کج رفتاری به خصوص در میان نوجوانان به شمار می آید که بدیهی است تحصیل مجدد آنها نقش موثری در تغییر رفتار ضد اجتماعی آنها خواهد داشت.

وی ادامه داد: از این رو ساخت مجتمع تحصیلی در کانون اصلاح و تربیت می تواند نقش مهمی در عدم ارتکاب مجدد بزه در میان این دسته از بزهکاران داشته باشد.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵
کد خبر : 55371
بازدیدها: 129

پاسخی بگذارید »