چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولویت اعزام دانش آموزان دبیرستانی و هنرستانی به هفتمین دوره اردوهای طرح هجرت ۳

danesheroz تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
اولویت اعزام دانش آموزان دبیرستانی و هنرستانی به هفتمین دوره اردوهای طرح هجرت ۳

دانش روز :حدود هفت سال قبل در خرداد سال ۸۵ طرح هجرت ۳، را هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت اجرایی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تصویب کرد

به گزارش دانش روز ،مطابق با آیین نامه این طرح به منظور پیشگیری و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی، فرهنگی از طریق غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و استفاده از نیرو و نشاط جوانان در عرصه‌های سازندگی هر ساله اردوهای هجرت (۳) از اول تیرماه تا دهم شهریور ماه برگزار می شود.
سازمان بسیج دانش آموزی با همکاری سازمان بسیج سازندگی و وزارت آموزش و پرورش از زمان تصویب این طرح هر ساله اقدام به ثبت نام و اعزام دانش آموزان علاقمند داوطلب نموده است.
نحوه ثبت نام در اردوهای طرح هجرت ۳
سرپرست مدیریت کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش آموزی گفت: دانش آموزان عضو حلقه های صالحین برای بازسازی و مرمت مدارس به مناطق محروم اعزام می شوند.
مجید اصفهانی ادامه داد: دانش آموزان عضو حلقه های صالحین که در اردیبهشت ماه سال جاری از طریق مدارس در این طرح ثبت نام  کردند از اول تیرماه به مناطق محروم اعزام می شوند.
وی افزود: این دانش آموزان در گروه های ۱۰ تا ۱۲ نفره  با حضور یک مسئول فرهنگی که به عنوان سرپرست با گروه همراه می شود در دوره های ۱۰ روزه به رنگ آمیزی، مرمت، بازسازی و نوسازی مدارس می پردازند.
اصفهانی تاکید کرد: اولویت اعزام با دانش آموزان دبیرستانی و هنرستانی عضو حلقه های صالحین است.
هدف از اجرای اردوهای طرح هجرت ۳
سرپرست مدیریت کارآمدی و سازندگی سازمان بسیج دانش آموزی گفت: هدف از اجرای اردوهای طرح هجرت ۳، تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در به کارگیری و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، شناسایی و به کارگیری قابلیت ها و توانبخشی تجربیات و تخصص دانش آموزان است.
اصفهانی افزود: افزایش دلبستگی دانش آموزان به فضاهای آموزشی و مشارکت دانش آموزان در حفظ و نگهداری فضاهای مدارس از دیگر اهداف این طرح به شمار می رود.
وی ادامه داد: آشنا سازی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت های گروهی نیز از دیگر اهداف قابل توجه این طرح است.


برنامه های جنبی اردهای طرح هجرت ۳

شرکت دانش آموزان در برنامه های فرهنگی و افتتاح مدارس نوسازی شده با حضور خانواده دانش آموزان همزمان با بازگشایی مدارس در اول مهرماه ماه از برنامه های جنبی اردوهای طرح هجرت ۳ است.
مجید اصفهانی گفت:هر ساله در افتتاحیه مدارس بازسازی شده مسئولین سازمان بسیج و وزارت آموزش و پرورش نیز حضور می یابند.
اصفهانی خاطرنشان کرد: استقبال دانش آموزان از این اردوها هر سال بیشتر از قبل است و امیدوارم  با به صحنه آوردن دانش اموزان بتوانیم خودکفایی آنان را بیشتر کنیم.
گفتنی است: هفتمین دوره اردوهای طرح هجرت ۳ در قالب با کارگیری دانش آموزان در عرصه های مرمت و به سازی مدارشبا حضور بسیج طلاب و فرهنگیان به مدت روز از اول تیرماه سال ۹۲ برگزار می شود.

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۵
کد خبر : 30838
بازدیدها: 238

پاسخی بگذارید »