دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اوصاف حضرت علی اکبر(ع)

danesheroz3 خرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰

حضرت علی اکبر(علیه السلام) از عالی ترین الگوها و بهترین سرمشقها برای جوانان مؤمن و پاکدامن می باشد.جوانان عصر ما می توانند خصلت های والا وبلند و اوصاف شایسته آن حضرت – از جمله : عفت ، پاکدامنی، ایثار، ادب ،وقار ، سخاوت ، شجاعت ،مطیع امام زمان عصر خود بودن و کمک به  مظلومان [&hellip

j8hkscx7sfzyualzji4

حضرت علی اکبر(علیه السلام) از عالی ترین الگوها و بهترین سرمشقها برای جوانان مؤمن و پاکدامن می باشد.جوانان عصر ما می توانند خصلت های والا وبلند و اوصاف شایسته آن حضرت – از جمله : عفت ، پاکدامنی، ایثار، ادب ،وقار ، سخاوت ، شجاعت ،مطیع امام زمان عصر خود بودن و کمک به  مظلومان – را از سرور خوبان گرفته و نسخه عملی زندگی خویش قرار دهند و با پناه آوردن به بارگاه ربانی او،از تمام ناپاکی ها دست شسته ،از دامان رهبران شیطان رمیده  و به سوی خداوند عالم عروج نمایند.

حضرت علی اکبر(علیه السلام) از طرف پدر به خاندان وحی متصل بوده،یعنی در خانواده ای متولد شده اند که قرآن کریم در عظمت و جلال آنها می فرماید:

در خانه هایی که خدا رخصت داده که قدر و منزلت آن ها رفعت یابد و نامش در آنها یاد شود، در آن خانه ها، هر بامداد و شامگاه او را نیایش می کنند. (نور،۳۶)

مادر ایشان لیلا دختر ابی مره عروه بن مسعود ثقفی است. جد مادری ایشان عروه بن مسعود اهل طائف بود، که ضمن داشتن جایگاه والا نزد قریش ، نماینده مخصوص قریش بود که جهت امضای صلح حدیبیه نزد پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله و سلم) آمد، در سال نهم هجری مسلمان گردید و سرانجام در راه ارشاد و تبلیغ قوم خود به شهادت رسید .

حضرت علی اکبر(علیه السلام) الگویی برای نسل جوان امروز:

الف) جوان باید تمام هستی پدر باشد :

حضرت علی اکبر(علیه السلام) تمام هستی پدر مظلومشان بودند ، این مطلب را می توان از جمله معروف امام حسین (علیه السلام) هنگامیکه بر سر نعش جوانش رسید دریافت کرد که فرمود :«عَلَی الدُنیا بَعدکَ العَفَا».بعد از تو خاک بر سر دنیا.خوشا بحال جوانی که امام زمان دوران وی از او راضی باشد و اینچنین از غم فراقش ناراحت شود.

لذا جوان مؤمن امروز هم باید خود را به مقامی مثل حضرت علی اکبر(علیه السلام) برساند که مطیع محض نسبت به امام زمان خود باشد وباید در دوران غیبت کبری این نوع اطاعت را داشته باشد.

ب) جوان باید دارای معلومات و بینش باشد:

حضرت علی اکبر(علیه السلام) با توجه به اینکه مربیانی از اهل بیت (علیه السلام) در کنار او بودند ، در مسائل روز جامعه در ابعاد سیاسی ،فرهنگی ،اجتماعی و موضع گیری خاص خود منطبق با روش و سیره امام زمان خود بوده و این نشان از درایت و معلومات ایشان دارد. در اکثر کتب رجالی نام حضرت علی اکبر(علیه السلام) از جمله موثق ترین راویان حدیث نقل شده است. جوان امروز هم باید در ارتقای بصیرت و بینش  و معلومات و تخصص های لازم خود بکوشد  و باید در کنار ولی زمان باشد  و بستر سازی زمینه ظهور را فراهم آورد نه اینکه با انحراف خود و وارد کردن آسیب های دینی ،غیبت را طولانی تر کند.

زهراکوشافر

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
کد خبر : 29463
بازدیدها: 284

پاسخی بگذارید »