پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشروح/ آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران مطرح کرد

اوج قیام‌های مردم پیش از ظهور حضرت مهدی(عج)/ ستمگران به جنین در شکم مادر هم رحم نمی‌کنند

danesheroz خرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
اوج قیام‌های مردم پیش از ظهور حضرت مهدی(عج)/ ستمگران به جنین در شکم مادر هم رحم نمی‌کنند

دانش روز :خطیب موقت جمعه تهران گفت: قبل از ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) اعتراضات و قیام‌های مردم به اوج خود می‌رسد

به گزارش  سیاسی دانش روز ، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران به تقوا و اهمیت آن اشاره کرد و به روایتی از امیرالمومنین علی(ع) پرداخت و اظهار داشت:‌ حضرت علی(ع) می‌فرمایند تقوا کنید چرا که این از هر نوع قدرت و مملوکیتی برتر است و ذخیره‌ای برای قیامت و وسیله آزادی به شمار می‌رود.

وی در ادامه درباره عظمت ماه شعبان گفت: خداوند در ماه شعبان یک جایزه بزرگ را برای بنده‌های خود در نظر گرفته که همه باید این جایزه را دریافت کنند و آن جایزه حرکت به سوی ذات مقدس و بریدن از آنچه غیر خدا است.

خطیب موقت جمعه تهران در مورد درجات ماه شعبان نسبت به دیگر ماه‌ها نیز تصریح کرد: شعبان ماهی است که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) برای عبادت خود را هلاک می‌کرد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در مورد فرایض دعا خاطرنشان کرد: گاهی اوقات دعای مومنان بالا نمی‌رود اما دعا اگر جوابی به دنبالش باشد به انس الهی نزدیک خواهد شد و انسانی که لبیک را از خداوند بشنود در محفل انس و معراج قرار می‌گیرد و جوابها را از خدا دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: گاهی یک انسان به کعبه چسبیده و ذکر می گوید اما انگار که دور است و پاسخی دریافت نخواهد کرد.

خطیب موقت جمعه تهران به ولادت حضرت ولی عصر(عج) در ماه شعبان اشاره و تصریح کرد: در روایات شیعه و سنی آمده است که انتظار حضرت ولی‌عصر(عج) از ارزش فراوانی برخوردار است و حضرت زین‌العابدین نیز می‌فرمایند که انسانهایی که در زمان غیبت به سر می‌برند و امام حجت را قبول و منتظر ظهورش هستند از  مردم هر زمانی افضل و بالاترند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه قبل از ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) اعتراضات و قیام‌های مردم به اوج خود می‌رسد، گفت: مردم در مقابل ستمگران مقاومت را شروع و از آن سو ستمگران در مقابل مقاومت دست به کشتار می‌زنند که این کنش و واکنش به اوج خود می‌رسد به گونه‌ای که دشمن حتی به جنینی که در شکم مادری است رحم نمی‌کند.

وی ادامه داد: آن زمان است که حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج) قیام به سیف می‌کند و فقط با طبقاتی به مبارزه برمی‌خیزد که در مقابل مردم قرار گرفته‌اند چرا که مردم آن زمان شیفته عدل و اسلام خواهند بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به منتظرین ظهور حضرت امام زمان(عج) تاکید کرد: منتظران باید زمینه ظهور را فراهم کرده و زیبایی اسلام را به دنیا نشان دهند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک به مناسبت پیروزی تیم ملی ایران و صعود به جام جهانی اظهار داشت: این پیروزی را به مقام معظم رهبری و ملت ایران و به ویژه خود این ورزشکاران تبریک می‌گویم؛ عزتی آفریدند که خداوند عزت بیشتری به آنها عنایت فرماید.

امام جمعه موقت تهران همچنین به پیروزی عظیم حماسه سیاسی و حضور گسترده و چشمگیر مردم در انتخابات اشاره و تصریح کرد: از مردم خوب و ولایتمدار ایران اسلامی تشکر خاص دارم؛ البته نباید شکرگذاری تنها در زبان باشد بلکه باید به صورت عملی این کار را انجام داد و این به عهده مسئولان است که خادم اصلی مردم باشند و تا آنجا که می‌توانند خدمت کنند.

وی با تاکید بر اینکه حماسه سیاسی دشمن را مایوس کرد افزود: دشمن فهمید این انتخابات و حضور پرشور مردم لبیک به ندای مقام معظم رهبری بود چرا که ایشان به اصل حضور مردم تاکید داشتند و مردم هم به ایشان لبیک گفتند؛ دشمن فهمید مردم تابع ولی فقیه‌اند و رابطه آنها با ولایت ناگسستنی است؛ این پیروزی را به مقام معظم رهبری ملت ایران و رئیس‌جمهور منتخب تبریک می‌گویم.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جمله‌ای قریب به این مضمون داشتند که خداوند دلها را به آنچه صلاح است هدایت فرمود گفت: حتما این عنایت شامل حال مردم شده است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی به حق شایسته این مقام بودند و از رجال سیاسی، دینی و مذهبی هستند و به حق مدیری قوی، مدبری شایسته، انسانی انقلابی و تابع ولایت فقیه چه در زمان امام (ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری هستند.

وی بر همین اساس به مبارزات چشمگیر حجت‌الاسلام روحانی در دوران خفقان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: بعد از انقلاب هم ایشان همین مسیر را ادامه دادند و سخنرانی‌های انقلابی‌شان فراموش شدنی نیست؛ سخنرانی حجت‌الاسلام روحانی که در مسجد ارگ ایراد کرد و برای اولین بار مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی را به عنوان امام خمینی (ره) خطاب کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین تصریح کرد: حجت‌الاسلام روحانی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، نماینده مجلس شورای اسلامی، عضو مجلس خبرگان رهبری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولیت‌های متعددی داشته‌اند و ما آنچه که دیده‌ایم فردی موفق هستند. امیدواریم خداوند ایشان را یاری کند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه البته باید بدانیم این بار، بار سنگینی است اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم خطاب به رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: اگر قرآن را توانستی با ترتیل بخوانی و درک کنی موفق هستی؛ بنده نیز به رئیس‌جمهور منتخب می‌گویم با خواندن آیه آیه قرآن و دقت در آن و آماده شدن برای اجرا می‌توان این بار سنگین را به خوبی به منزل رساند و راه حل این است که از طریق دستورات دینی اقدم کرد.

وی در ادامه به حکم حضرت علی (ع) به مالک اشتر اشاره و اضافه کرد: ایشان دستوراتی به عنوان عهد و پیمان به مالک اشتر دادند و معتقدم یک فرد مسئول و کارگزار در هر سطحی و هر مسئولیتی باید این عهد‌نامه را به دقت بخواند و عملی کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در عین حال یکی از کارهای سنگین رئیس‌جمهور منتخب را انتخاب کارگزاران دانست و تصریح کرد: ایشان باید وزرا را انتخاب و برای سازمان‌ها رئیس تعیین کند و همچنین مشاوران و معاونانی برای خود برگزیند که این کار بسیار سختی است و دعا می‌کنیم خداوند وی را موفق کند و مردم را هم در این زمینه کمک نماید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه باید افراد امتحان‌داده و نخبه را انتخاب کرد یادآور شد: آنهایی که وفاداری به ولایت را اثبات کرده و علاقه به انقلاب را نشان دادند و در واقع برادرمان آقای روحانی باید چنین افرادی که دلسوز و خادم ملت هستند انتخاب کند و با این انتخاب صحیح موفق خواهد شد مشکلات کشور به ویژه مسائل اقتصادی را حل کند و یاری خداوند نیز دنبال این برنامه است.

وی با بیان اینکه ممکن است مردم چیز‌هایی بخواهند اما طبیب آنچه که مصلحت بیمار است انجام می‌دهد گفت: این مسئله از امتیاز‌های نظام جمهوری اسلامی است؛ مثلا در کشورهای اروپایی ممکن است مردم دنبال همجنس‌بازی باشند اما حکومت اسلامی ویژگی دلسوزی برای مردم را دارند و چنین مواردی را انجام نمی‌دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی در بخش پایانی سخنان خود به سفارش‌هایی که حضرت علی (ع) انجام داده است اشاره و خاطرنشان کرد: باید از شهدا، جانبازان و آزادگان در مجامع عمومی تعریف کرده و خدمات آنها مطرح شود؛ باید افراد گمنام که خدماتی انجام می‌دهند را مطرح کرد و تنها از دانه درشت‌ها سخن نگفت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اگر مسئولیتی به کسی داده می‌شود باید دید که وی چگونه با مردم برخورد می‌کند. باید هم راستگو باشد و هم وفادار و اینکه سوءاستفاده می‌کند یا نه.

وی همچنین به مناسبت روز نیمه شعبان از سربازان گمنام امام زمان (عج) که خدمات چشمگیری انجام می‌دهند و دنبال اینکه نامشان برده شود نیستند تقدیر و تشکر کرد.

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۰
کد خبر : 30110
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »