چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اذعان آسوشيتدپرس؛

اهمیت برنامه هسته ای ایران و نقش کلیدی جمهوری اسلامی در منطقه

danesheroz فروردین ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
اهمیت برنامه هسته ای ایران و نقش کلیدی جمهوری اسلامی در منطقه

اوباما بدلیل هراس از ایران و ناکامی قدرتهای غربی در اقناع ایرانیان در مذاکرات هسته ای از تشدید ارسال سلاح برای تروریست های سوری ممانعت می ورزد

“متیئو فینی” در مقاله ای تحت عنوان “آمریکا سلاح های بیشتری را برای تروریست های سوری نمی فرستد زیرا قدرتهای جهانی مشغول مذاکره هسته ای با جمهوری اسلامی ایران هستند” با اذعان به نقش قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه ای اذعان داشته که اوباما از دوستی ملت و دولت سوریه با ملت و دولت ایران می هراسد و به همین خاطر برای حصول نتیجه ای مثبت در مذاکرات هسته ای با ایرانیان از تصمیم گیری مبنی بر افزایش ارسال سلاح برای تروریست های سوری منصرف شده است.

وی در ادامه مقاله با اشاره به هراس اوباما از شکست قدرتهای جهانی در مذاکره هسته ای با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران می افزاید دولت اوباما از تصمیم گیری مبنی بر افزایش ارسال سلاح برای تروریست های سوری بدلیل مذاکرات هسته ای پیش رو منصرف شده است.”
نویسنده با اذعان به ناکامی آمریکایی ها در رسیدن به خواسته هایشان در مذاکرات هسته ای با نمایندگان هسته ای کشورمان در قالب گروه ۱+۵ می افزاید “سالهاست که آمریکایی ها در مذاکرات هسته ای با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اعمال خواسته های خود ناکام بوده اند و امیدی به توقف برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران و غنی سازی اورانیوم توسط آن کشور ندارند. دور دیگر مذاکرات هسته ای در آلماتی در ادامه روند مذاکرات ماه فوریه میان نمایندگان هسته ای جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان هسته ای قدرتهای جهانی انجام می شود. دور پیشین مذاکرات هسته ای موفقیت آمیز بود و “سعید جلیلی” مذاکره کننده ارشد هسته ای جمهوری اسلامی ایران از آن تحت عنوان “نقطه عطفی” در روند مذاکرات هسته ای یاد کرد.”
وی در ادامه با اذعان به اختلاف نظر و تفرقه میان قدرتهای غربی بر سر ارسال سلاح برای تروریست های سوری می افزاید “ایران منتقد جدی دولت آمریکا برای حمایت تسلیحاتی آن دولت از تروریست های سوری است. آمریکایی ها نیز می دانند که با چنین وضعیتی ایرانیان علاقه ای به مذاکره مستقیم با آنان بر سر برنامه هسته ای شان ندارند. ایده ارسال سلاح برای تروریست های سوری را پیش تر “هیلاری کلینتون” وزیر امور خارجه آمریکا و “دیوید پترائوس” رییس پیشین سازمان سیا مطرح کرده بودند. تفرقه و اختلاف در میان قدرتهای غربی بر سر ارسال سلاح برای تروریست های سوری زیاد است. در این میان تروریست های سوری بر این باورند که انگلیس و فرانسه بیش از آمریکا خواهان حمایت نظامی و تسلیحاتی از آنان هستند. “لوران فابیوس” وزیر امور خارجه فرانسه نیز پیش تر در این زمینه اظهار داشته بود که دولت فرانسه مایل است تا همراه با دولت انگلیس کمک های تسلیحاتی را برخلاف نظر منفی سایر کشورهای اروپایی برای تروریست های سوری ارسال نماید.”
وی در پایان با اذعان به هراس اوباما از شکست قدرتهای غربی در مذاکرات هسته ای با ایران و اعتراف به نقش گسترده کشورمان در منطقه می افزاید “به نظر می رسد که دولت اوباما بدلیل اولویت برنامه هسته ای ایران است که مایل نیست تا برای تروریست های سوری سلاح ارسال نماید.”
پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۸
کد خبر : 10719
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »