چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اهدای جسد معلم بوشهری به دانشگاه علوم پزشکی

danesheroz1 آذر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
اهدای جسد معلم بوشهری به دانشگاه علوم پزشکی

دانش روز: رییس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر در یک اقدام خیرخواهانه جسد خود را برای آموزش دانشجویان پزشکی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار می دهد

به گزارش دانش روز، اسماعیل عباسی در نامه ای که نسخه ای از آن برای جنوب نیوز ارسال شده، هدف خود را از این اقدام اعلام کرده است:

کسب اجازه از شخص نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر انجام گرفته است. خانواده و فرزندانم رضایت قلبی خود اعلام داشته اند و در این راستا برادرانم که کرسی دانشگاه دردست دارند مشوق حقیر بوده اند. هدفم این کار کمک به توسعه علم ودانش وارتقاء جایگاه علمی فرهنگیان استان بوشهر است.

این اقدام با نگاه انسانی و خیر خواهانه انجام و طی نامه ای سرگشاده به رییس دانشگاه علوم پزشکی تقدیم شده است و نیز در وصیت نامه خود با تاکید ذکر کرده ام که هیچ کسی حق هیچگونه دخالتی و نظری خلاف این موضوع که با علاقمندی تمام انجام گرفته است را ندارد.

دربخشی از این نامه نیز آمده است: در گذر روزگار این نگاه های انسانی و زیبایی هاست که می ماند جسد خود را تقدیم دانشگاه و دانشجویان عزیز می نمایم شاید بخشی از دینم شرافتمندانه به جامعه فرهنگی و علم و دانش تقدیم کرده باشم.

گفتنی است اسماعیل عباسی دارای فوق لیسانس تاریخ تعلیم و تربیت، دبیر آموزش و پرورش و صاحب ۲۱ مقام برتر پژوهشی کشور و استانی است.

یکی از معضل های جدی دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور کمبود شدید جسد برای سالن تشریح در راستای آموزش دانشجویان رشته پزشکی است به گونه ای که در چهار سال گذشته حتی یک جسد برای استان بوشهر ارسال نشده است.

منبع: http://foladi.blogfa.com

 

پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۸
کد خبر : 81192
بازدیدها: 398

پاسخی بگذارید »