دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انگور، یاقوت فراموش شده صادرات ایرانی

danesheroz2 خرداد ۲۳, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، میزان تولید انگور در ایران ۲ میلیون و دویست و پنجاه هزار تن در سال است و با این میزان دهمین تولید کننده بزرگ انگور در دنیاست

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، داود یارمحمدی کارشناس کشاورزی  با توجه به وضعیت تولید انگور در کشور گفت: میزان تولید انگور در ایران ۲ میلیون و دویست و پنجاه هزار تن است که سالانه ۴۰ هزار تن کشمش به ارزش ۳۵۴ میلیارد دلار صادر می شود.
images
وی گفت: از این میزان تولید ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تن انگور صادراتی تازه است.
یارمحمدی با بیان اینکه از هر ۴ کیلو انگور ۱ کیلو کشمش به دست می اید گفت: از هر ۴ کیلو انگور ۱ کیلو کشمش به علم می آید با توجه به اینکه ایران از استانداردهای کافی برای بسته بندی و صادرات محصولات تازه برخوردار نیست سرمایه گذاری در تولید محصولات فراوری شده انگوز مثل کشمش می‌تواند این نقص را جبران کند.
وی هدف نهایی تولید این محصول را جذب در هدف دانست و گفت: انگور مورد استفاده بسیاری از کشورهاست و ایران و به ویژه نواحی مرکزی ایران ظرفیتهای بالقوه برای پروژه آن دارد به همین منظور با تکیه بر نظر کارشناسان می توان افزایش عملکرد این محصول را در واحد هکتار سبب شد.
یار محمدی در پایان گفت: مشکلات موجود در تولید انگور سبب کاهش میزان صادرات ایران از ربته ۷ به ۱۱ شده است که این سهم نیازمند برطرف کردن موانع ساختاری در تولید انگور است.
منبع:باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۸
کد خبر : 26089
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »