جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین حمله تروریستی در روز انتخابات پاکستان؛

انفجار در کراچی پاکستان ۱۰ کشته بر جای گذاشت

sheida92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
انفجار در کراچی پاکستان ۱۰ کشته بر جای گذاشت

اسلام آباد – مقام های پلیس پاکستان گزارش دادند: انفجار بمب امروز شنبه در نزدیکی دفتر حزب ملی عوامی (ANP) در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان ۱۰ کشته و ۳۳ زخمی برجای گذاشت

به گزارش ایرنا، رسانه های محلی پاکستان انفجار امروز در شهر کراچی را اولین حمله تروریستی همزمان با آغاز رای گیری انتخابات مجالس ملی و ایالتی در این کشور اعلام کردند.

مقام های پلیس شهر کراچی در گفت وگو با خبرنگاران گفتند: انفجار بمب جاسازی شده در یک خودرو در نزدیکی دفتر حزب ملی عوامی در این شهر منجر به قربانی شدن شهروندان پاکستانی شد.

به گفته پلیس، در این انفجار تروریستی ˈامان اللهˈ نامزد انتخاباتی حزب ملی عوامی از حوزه انتخاباتی ۱۲۸ شهر کراچی هدف تروریست ها قرار گرفته بود که از این حادثه وی جان سالم بدر برد.

تیم های امدادی با حضور در محل انفجار اجساد قربانیان را به مرکز پزشکی قانونی و مجروحان این حادثه را به بیمارستان های شهر کراچی منتقل کردند.

مسوولان بیمارستان جناح شهر کراچی از بحرانی بودن وضعیت جسمانی چند نفر از مجروحان انفجار امروز خبر دادند و گفتند: احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را به عهده نگرفته اما دولت پاکستان شبه نظامیان تحریک طالبان را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

پیش از این، گروه طالبان هشدار داده بود که حملاتی را علیه حزب مردم (حزب حاکم سابق پاکستان)، حزب ملی عوامی (ANP) و جنبش متحده قومی (MQM) به علت حمایت آنان از عملیات ارتش و نیروهای امنیتی علیه شبه نظامیان در مناطق قبایلی، صورت خواهد داد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۳
کد خبر : 16455
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »