پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت الاسلام کازرونی:

انرژی صلح آمیز هسته ای امتیاز مذاکره گروه ۱+۵ برای ایران نیست

danesheroz فروردین ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
انرژی صلح آمیز هسته ای امتیاز مذاکره گروه ۱+۵ برای ایران نیست

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج با مطلوب دانستن اصل مذاکرات تصریح کرد: برخی موضوعات نظیر انرژی صلح آمیز هسته ای که از حقوق مسلم کشور ایران است؛ امتیازی نیست که گروه ۱+۵ در این مذاکره برای ایران در نظر گرفته باشد.

حجت الاسلام محسن کازرونی در خطبه های امروز نماز جمعه کرج در جمع نمازگزاران یکی از ابعاد مذاکراتی که نمایندگان ایران برای آن به کشور آلماتی قزاقستان سفر کرده اند را محور قرار داد و گفت: انرژی صلح آمیز هسته ای که در دور جدید همکاری های گروه ۱+۵ نیز مطرح است؛ از جمله حقوق قانونی ملت ایران است و این را نباید جزو امتیازات این گفتگو برای کشورمان قرار داد.

وی با اشاره به امتیازهایی که در مذکرات قبلی هم مطرح شده بود؛ افزود: در مذاکرات قبلی هم پذیرفتن برخی از حقوق مسلم مردم ایران توسط کشورهای گروه ۱+۵ به عنوان دادن امتیاز تلقی شد در حالی که برخی مسائل نظیر استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز جزو حقوق قانونی مردم ایران است و این امتیازی نیست که کشورهای طرف مذاکره مطرح می کنند.

امام جمعه کرج گفت: ملت ایران برای دستیابی به حقوق مسلم خود زیر بار هیچ تهدید و تحریمی نمی رود.

نماینده ولی فقیه با مطلوب دانستن اصل انجام مذاکرات تصریح کرد: در صورت عدم حضور ایران اسلامی در این مذاکرات چهره مخدوشی از کشور ما در عرصه جهانی  ایجاد می شد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه مسئله سوریه و تأثیر انتخابات کشور در تغییرات منطقه را محور قرار دارد و گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران بر مبنای آموزه های دینی همواره در صدد احقاق حقوق مظلومان بوده است و هیچ گاه سند جنایات کشورهای غرب را امضاء نخواهد کرد.

وی دفاع از ملت مظلوم سوریه را وظیفه ای دینی و در راستای احقاق حقوق مظلومان بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی و… دانست.

جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۳
کد خبر : 10806
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »