دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

انتقال گرما از طریق حفر چاه در طالقان

danesheroz2 خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
انتقال گرما از طریق حفر چاه در طالقان

وجود چشمه های آب گرم جوشان در زمستان و چشمه های آب خنک در تابستان نشانگر وجود انرژی های زیرزمینی و به اصطلاح زمینی گرمایی در کشور ما است که از آن می توان استفاده های زیادی مانند انتقال گرما و سرما به منازل مسکونی کرد

 به گزارش گروه علمی دانش روز، مهندس یوسف آرمودلی، رئیس ستاد انرژی های نو  گفت: دستگاهی به نام “هیت چومپ” را به تازگی وارد ایران کردیم که از آن می شود انتقال مدارک از چاه ها را به روی زمینی با انتقال از طریق لوله کشی انجام داد.
1144740_918
مهندس یوسف آرمودلی با بیان اینکه انتقال گرما در فصل زمستان با حفر چاه از زیرزمین و انتقال سرما در فصل تابستان به منازل مسکونی با ۵۰ % هزینه کمتر استفاده از انرژی های فسیلی مثل گاز را دارد گفت: در شهرهای اهواز، بندرعباس و رشت این طرح انجام شد که ۵۰% هزینه انرژی کمتر را اثبات کرد.
وی افزود: در منطقه طالقان نیز با حفر چاه، گرما را از زیرزمین به منازل مسکونی انتقال دادیم و موفقیت آمیز هم بود.
مهندس آرمودلی تصریح کرد: در حال حاضر در مرحله نوشتن نقشه راه با معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری و وزارت نفت و سازمان بهینه سازی انرژی هستیم تا بتوانیم جلوی استفاده بیش از حد با هزینه های بالای انرژی های فسیلی و جایگزینی انرژی های تجدیدپذیر را داشته باشیم.
دبیر ستاد انرژی های نو در پایان گفت: در صورت ترویج فرهنگ استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مهندسان ایرانی با روش مهندسی معکوس بومی سازی این دستگاه را انجام خواهند داد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۹
کد خبر : 20344
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »